i5 4460 ve MSI GTX960 GTA 5 Performansı

DarkAirlines

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: Asus ROG Strix G17 (2023)
İşlemci: AMD Ryzen 9 7945HX (32 CPU)
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX™ 4070 8 GB
Bellek: 4800 MHz 32 GB DDR5
Depolama: 1 TB SSD M2.0
Toplayacağım sistem videoda olduğu gibi i5 4460 ve MSI GTX960. Sizlere bu videoyu sormak istedim. Sizce ben de aynı ayarlarda , aynı performansı alabilir miyim? Ram'im G-Skill 8 GB 1600 MHz CL9.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. sorum ise Anakart ile ilgili. Yeni bir sistem toplayacağım. Nvidia'nın GTX960'a %10 indirim kampanyasından yararlanarak Anakart'ımı biraz da olsun yükseltmek istiyorum. Şu anki almayı düşündüğüm kart Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Yükseltmeyi düşündüğüm ise monitörüm ile uyumlu olduğu için VGA seçiyorum ASUS H81M-D R2.0 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz VGA Anakart - Vatan Bilgisayar Fakat şöyle bir sorun var. Bunun adında 1150 yazıyor ama özelliklerinde soket 2011-v3 yazıyor. Resmi sitesinde girdiğimde H81M-D yazıyor. Fakat bu modelde ise R2.0 yazıyor. Buradaki siyah renkli , resmi sitedeki altın sarısı. Resmi sitede Windows 8.1 Ready yazıyor ama bu fotoğrafta bir şey yazmıyor. Hepsiburada'da H81M-D modeli var. R2.0 yazmıyor. Gerçekten çok aklım karıştı. Şimdi ben aldığımda elime gelen model LGA 1150 soketli , altın sarısı ve Windows 8.1'i hazır olan model mi olucak? Yoksa LGA 2011-v3 soketli , siyah ve 8.1 hazır olmayan model mi? H81M-D ile H81M-D R2.0 arasında ne fark var? Lütfen yardımcı olabilir misiniz.

Çok uzun olduğunun ve karışık olduğunun farkındayım. Ama bir defa alacağım yanlış olsun istemiyorum , yanlışlıklar olursa da ceza vermeyin lütfen. Gerekli düzenlemeleri yapabilirseniz yapın.. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ayarlarda 85 FPS alması bana biraz yalan gibi geldi açıkçası. Arkadaş ayarları yaptıktan sonra oyunu yeniden başlatmamış bile olabilir. İnternette böyle tonla video var hatalı... Açıklama kartı overclock ettiğini söylemiş. İyi OC ettiyse belki...

Anakart konusunda H81 yonga seti LGA 1150'dir. Bu 2+2=4 kadar basit bir şey. Kaldı ki Vatan sitesinde de 2011-3 falan yazmıyor. Hayır zaten Vatan sitesi ne zamandan beri teknik özellik için kıstas oldu ? Core i3 yazıyor işlemci kısmında. i3 mü destekliyor bu anakart sadece ? Artık ciddi anlamda canımı sıkmaya başladı bu Vatan'daki yanlış teknik özelliklerin buraya taşınması.

Son düzenleme:
Sanırım videoda alıyor onu. Normal oynarken 60 civarında alıyordu. Ama daha iyi bilen sizsiniz tabi ki. O 2011-v3 gibisinden bir şey gördüğümü hatırlıyorum , yanlış hatırlıyormuşum demek ki bunun için de özür dilerim. Peki sizce bu donanımlarla hangi ayarda kaç FPS alabilirim? Ben MSI'ın anakartını alacaktım normal olarak. Biraz yükseltmek istedim tavsiyeleriniz nedir?

Ve bir de ben bu anakart ile O.C edebilir miyim ekran kartını? Pek tecrübeli değilim o yüzden soruyorum mazur görün.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı