i5 4460’ı Ryzen 3000 serisine yükseltmeye değer mi?

Kapitan

Hectopat
Daha fazla  
Sanırım i5 4460’ın ömrü doldu gibi geliyor fakat sizin de düşüncelerinizi almak istedim?
Ekran kartı olarak : GTX 970 kullanıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yaptığına bağlı bir durum bu, kullandığın ekran kartı nedir? Ekran kartı güncellemesi yapacak mısın? Şimdiki ekran kartından memnunsan ve işlemcine darboğaz yapmıyorsa işlemcini değiştirmeye gerek yok. Bende de aynı işlemci var 5 yıldır kullanıyorum, normal bir kullanıcı için 5 yıl daha gidecek bir model.

Ben zamanında Core 2 Duo E7400’ü 2008-2016 arasında aktif olarak kullanmıştım. O zamanlar ekran kartım ATI HD4850 idi. Elimde şuan sizin elinizdeki işlemci olsa, besleyebeileceği en yüksek ekran kartıyla bir 3-4 sene daha kullanırdım.

Eğer yeni nesil oyunlar veya iş için istiyorsanız ve bütçeniz el veriyorsa yükseltin. Yüksek model ekran kartı varsa ve darboğaz varsa yükseltmek iyi olur.

Ne yaptığına bağlı bir durum bu, kullandığın ekran kartı nedir? Ekran kartı güncellemesi yapacak mısın? Şimdiki ekran kartından memnunsan ve işlemcine darboğaz yapmıyorsa işlemcini değiştirmeye gerek yok. Bende de aynı işlemci var 5 yıldır kullanıyorum, normal bir kullanıcı için 5 yıl daha gidecek bir model.
Ben zamanında Core 2 Duo E7400’ü 2008-2016 arasında aktif olarak kullanmıştım. O zamanlar ekran kartım ATI HD4850 idi. Elimde şuan sizin elinizdeki işlemci olsa, besleyebeileceği en yüksek ekran kartıyla bir 3-4 sene daha kullanırdım.
Eğer yeni nesil oyunlar veya iş için istiyorsanız ve bütçeniz el veriyorsa yükseltin. Yüksek model ekran kartı varsa ve darboğaz varsa yükseltmek iyi olur.
Oyun amaçlı yükseltmeyi düşünüyorum GTX 970 kullanıyorum monitör 144Hz olduğundan dolayı yükseltme ihtiyacı hissettim, yaz sonuna da doğru bir ekran kartı alır bir 5 yıl daha kullanırım diyordum? Bana iyi bir dönüşü olur mu acaba anlamında soruyorum.
Aklımdaki fikir 3600 geçmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 hala 1080P'de yetiyor, yeni ekran kartı almaya meyilliysen platform değiştirmen doğru. Fiyatlar eskiye nazaran oldukça artmış durumda ayrıca.
İşlemciyi 3600 yapıp ekran kartımı da yaz sonuna değiştiririm gibi bir düşüncem vardı açıkçası mantıklı mı diye sorma ihtiyacı hissettim.
GTX 970 ekran kartına sahibim

İşlemcim : İ5 4460 sizce işlemciyi RYZEN 3000 serisine yükseltmeme değer mi!

ve bu yükseltme konusunda arada kaldım bir sene sonra DDR5’ler ve AMD’nin yeni yongası çıkacak diye yükseltmek de istemiyorum sizce ne yapmalıyım bana acil bir yardım edin beynim yanacak

Son düzenleme:
Tabiki, ekran kartını değiştirince işlemciye ihtiyacın olacak. i5-4460 günümüz güçlü ekran kartları için yetersiz kalır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı