i5 4460’ı Ryzen 3000 serisine yükseltmeye değer mi?

Tabiki, ekran kartını değiştirince işlemciye ihtiyacın olacak. i5-4460 günümüz güçlü ekran kartları için yetersiz kalır.
Yeni yongayla geceyim yeni işlemci serisine diye düşündüm?sizce mantıksız mı?çoğu oyunda şuanlık yeterli gibi çünkü?
Tabiki, ekran kartını değiştirince işlemciye ihtiyacın olacak. i5-4460 günümüz güçlü ekran kartları için yetersiz kalır.
İşlemci için yeni yongayı beklerim ardından toplu değişiklik yaparım gibi düşünüyorum sizce mantıksız mı? Sistemin uzun ömürlü olması açışından soruyorum.

Yeni yongayla geceyim yeni işlemci serisine diye düşündüm?sizce mantıksız mı?çoğu oyunda şuanlık yeterli gibi çünkü?

GTX 970 için yeterli ama sen ona RTX 2060 veya daha üst bir ekran kartı takarsan yada ilerde çıkacak daha güçlü bir ekran kartı taktığında çok zorlanır.

Ben i7-4790 ile RTX 2060 kullanıyorum, oyunları açıyor ama bazı oyunlarda zorlandığını anlıyorum.

GTX 970 için yeterli ama sen ona RTX 2060 veya daha üst bir ekran kartı takarsan yada ilerde çıkacak daha güçlü bir ekran kartı taktığında çok zorlanır.

Ben i7-4790 ile RTX 2060 kullanıyorum, oyunları açıyor ama bazı oyunlarda zorlandığını anlıyorum.
Haklısınız yeni yonga seti seneye çıktığı takdirde PC tam güç kaybederken sistemi toptan değiştiririm sanırım.R6 gibi oyunlar oynuyorum ve şuanlık yetiyor gibi.(Ekran kartını da yeni yonga setiyle alırım.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı