i5 4670K mı yoksa i7 4770K mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sofiman

Hectopat
Yer
Edirne-Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Trakya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisli
Evet arkadaşlar herkese merhabalar. Ben bir sistem toplama çabasındayım fakat işlemci konusunda karar kılamadım. Sizden ricam tercihetseniz hangi işlemciyi tercih edersiniz bunu söylemeniz ve gerekçesinide söylerseniz çok memnun olurum. artı ve eksilerini de söylerseniz çok iyi olur tabi. şimdiden teşekkürler

Anakart MSI Z87-G45

Edit: Arkadaşlar yazım yanlışı olmuş kusura bakmayın yeni gördüm 4770K yazacaktım. Kafam neredeydi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 4570k diye bir işlemci yok sanırım.

Yanlış yazmışım kusura bakmayın. i7 4770K olacak o. Kusura bakmayın.

i7 4770K demek istediniz herhalde. Tabiki 4770K daha iyi. Fakat amaç oyun oynamak ve günlük işler ise 4670K bile fazlası ile yetecektir. Hatta bütçenizi belirtirseniz AMD sistem toplanıp güzel bir ekran kartı alınabilir.

i7 4770K demek istediniz herhalde. Tabiki 4770K daha iyi. Fakat amaç oyun oynamak ve günlük işler ise 4670K bile fazlası ile yetecektir. Hatta bütçenizi belirtirseniz AMD sistem toplanıp güzel bir ekran kartı alınabilir.

Neden özellikle AMD sistem ? :)

Aslında düşünmedim değil FX 8350'li bir sistem toplamak. Fakat ufak çaplı bir araştırmadan sonra yönlendiğim Haswell işlemciler arasında oyunlarda aynı ekran kartı ile 5-7 FPS fark oluştuğunu gördüm. Sonuçta internet ortamından edindim bu bilgiyi. %100 doğrudur diyemem fakat doğru olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle 4. nesil Haswell'lere yöneldim.

Başka önerisi olan yok mu ?

Evet arkadaşlar herkese merhabalar. Ben bir sistem toplama çabasındayım fakat işlemci konusunda karar kılamadım. Sizden ricam tercihetseniz hangi işlemciyi tercih edersiniz bunu söylemeniz ve gerekçesinide söylerseniz çok memnun olurum. artı ve eksilerini de söylerseniz çok iyi olur tabi. şimdiden teşekkürler

Anakart MSI Z87-G45

Edit: arkadaşlar yazım yanlışı olmuş kusura bakmayın yeni gördüm 4770K yazacaktım. Kafam neredeydi :(

Sadece oyun oynamak için Z87 + i7 4770K ikilisini almayı düşünüyorsanız, bu aşırı derecede gereksiz bir harcama olur :) AMD'li sistem toplayıp, geriye kalan nakiti direkt olarak ekran kartına yatırın.

Sadece oyun oynamak için Z87 + i7 4770K ikilisini almayı düşünüyorsanız, bu aşırı derecede gereksiz bir harcama olur :) AMD'li sistem toplayıp, geriye kalan nakiti direkt olarak ekran kartına yatırın.

Sizi forumda görmek ne kadar güzel :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı