i5 4690 anakart önerisi

Sonunda "K" olmasının anlamı "Çarpan Kilidi Açık" hız aşırtmak için uygun. Böyle bir işlemcide eski kullanıcı hız aşırtma yaptıysa daha da eskitmiş olmalı.
"K" olmayanı almanızda fayda var.
Geriye kalan para ile sıfır 1150 soket anakart bulamadım. Bunu da 2. elden bulabilirsiniz.

Ben bunu düşünüyorum. 2.el piyasası çok dolandırıcı dolu. Bugün bir arkadaşımıza i7 4790K, GTX 970 sistemi 5000TL'ye satmışlar.
Eğer kendisi işlemciyi test ederek alabilirse çok daha iyi olur.
Forumda daha kötü bir sistemi o fiyata satıp bundan pişman olmayan birisi vardı. Üzüldüm, keşke araştırsaymış arkadaşın.

@Silinen üye işlemci ve anakartı bütün aramayı da deneyebilirsiniz, belki uyguna gelir hem de test etme imkanınız olabilir.

Forumda daha kötü bir sistemi o fiyata satıp bundan pişman olmayan birisi vardı. Üzüldüm, keşke araştırsaymış arkadaşın.

@Silinen üye işlemci ve anakartı bütün aramayı da deneyebilirsiniz, belki uyguna gelir hem de test etme imkanınız olabilir.

Öncelikle zamanını ayırdığın için teşekkür ederim. Malesef alacağım işlemcinin anakartı satılmış adam bana anakartın isminin şu olduğunu söyledi (H81M-PLUS) sonunda m yazdığı için çok bir şey anlamadım o yüzden sizlere sorma kararına varmıştım yardımınız için teşekkürler.
Bende 4690K var. Asus Z87 Deluxe anakart ile kullanıyorum tavsiye ederim.
Ben sonunda k olan bir işlemci alamam ya internette kaynağı belli olmayan bilgiler var ama teşekkür ederim
Sonunda "K" olmasının anlamı "Çarpan Kilidi Açık" hız aşırtmak için uygun. Böyle bir işlemcide eski kullanıcı hız aşırtma yaptıysa daha da eskitmiş olmalı.
"K" olmayanı almanızda fayda var.
Geriye kalan para ile sıfır 1150 soket anakart bulamadım. Bunu da 2. elden bulabilirsiniz.
1150 soketi anakart h81 var fakat hangi markanın almalıyım ?
Hız aşırtma işlemcinin ömründen yemez lütfen, çok yüksek voltaj verilmişse işlemciye zarar vermiş olabilirler.
Hız aşırtma yapması daha fazla elektrik harcaması anlamına gelmiyor mu ? Bilmediğimden soruyorum.

M' nin anlamı Micro ATX kasaya uyumlu demektir. Düz ATX yazıyor ise ATX kasalar ile uyumludur.

İşlemci soketini işlemci numarasını aratınca Intel veya AMD' nin sitesinde soket yapısı ve diğer bilgileri yazar.

soket.jpg

Anakart seçme konusunda forumdan eski konulara bakabilirsiniz.

Hız aşırtma işlemciye fazla voltaj verilmesi, fakat gereğinden fazla verilirse işlemciye zarar verir. Düzgün yapıldığında işlemci performansının düştüğüne dair bir kaynak yok diye biliyorum.

B.

M'nin anlamı Micro ATX kasaya uyumlu demektir. Düz ATX yazıyor ise ATX kasalar ile uyumludur.

İşlemci soketini işlemci numarasını aratınca Intel veya AMD'nin sitesinde soket yapısı ve diğer bilgileri yazar.

Eki Görüntüle 595374

Anakart seçme konusunda forumdan eski konulara bakabilirsiniz.

Hız aşırtma işlemciye fazla voltaj verilmesi, fakat gereğinden fazla verilirse işlemciye zarar verir. Düzgün yapıldığında işlemci performansının düştüğüne dair bir kaynak yok diye biliyorum.

Bir de ben eklemeyi unuttum benim powersupply 300W yeter değil mi?

Ekran kartı kullanmayacaksanız yeter diye düşünüyorum. Kullanacaksanız ekran kartı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı