i5 4690 yükte 92 derece

hacimantvv

Hectopat
Yer
İstanbul / Başakşehir
Daha fazla  
Arkadaşlar i5 4690 Kullanıyorum. GPU 69-75 derece arası. Fakat işlemcim oyunun ana menüsünde 70-80, oyun içerisinde 80-94 arası seyrediyor. BIOS'tan soğutucunun hızını ayarlayabiliyormuşuz. MSI H81-M E33 isimli anakartım var. Nasıl hızını yükseletebilirim? Intel'in stok soğutucusunu kullanıyorum bu arada.

Kardeşim arama yerine güç planını düzenle yaz ona gir ordan gelişmiş güç ayarlarını değiştir var ona gir ordan aşağı in işlemci güç yönetimi var ordan şarjdayken ve pildeyken hepsini %98 yap ben öyle işlemcinin sıcaklık sorununu çözmüştüm. Fanla ilgili olanlarını bilmiyorum ama söylediğim yöntem işe yarayabilir.

Kardeşim arama yerine güç planını düzenle yaz ona gir ordan gelişmiş güç ayarlarını değiştir var ona gir ordan aşağı in işlemci güç yönetimi var ordan şarjdayken ve pildeyken hepsini %98 yap ben öyle işlemcinin sıcaklık sorununu çözmüştüm. Fanla ilgili olanlarını bilmiyorum ama söylediğim yöntem işe yarayabilir.
Kullandığı işlemci masaüstü işlemcisi ve bunu yapmak pek sağlıklı olmaz.

4690K var bende. Stock soğutucu kullanılmaz. 212X kullanıyorum. 212 Led öneririm soğutucu olarak hava. Macuna falan gerek kalmaz. Serin serin drop olmadan kullanırsın.

Geri
Yukarı