İ5 4690K İçin Soğutucu Önerisi

Para sorun değil. Aralarında çok fark yok zaten taksit yaptıracağım. 212 Evo, 212X, 412S, TPC 812 aralarında ne kadar fark var ses ve soğutma olarak ? En iyi ses/soğutma kalitesi hangisinde tek fan olarak düşündüğümüz zaman ( Çift fan olayından vazgeçtim . Tavsiyenize uyacağım. Gereksiz diyorsanız öyledir. ) ? Yardımlar için de teşekkür ederim herkese.

Çift fan olayından vazgeçmen doğru bir hareket, birinci fan görevini fazlasıyla yerine getirdiği için 2. fanın ek bir getirisi çoğu zaman çok kısıtlı oluyor.
812 gibi bir soğutucun varken 2. fanı takman sana yarar sağlamaz, belki de hava sirkülasyonu nedeniyle uğultu sesi yaratır hiç yoktan :)

Çift fan olayından vazgeçmen doğru bir hareket, birinci fan görevini fazlasıyla yerine getirdiği için 2. fanın ek bir getirisi çoğu zaman çok kısıtlı oluyor.
812 gibi bir soğutucun varken 2. fanı takman sana yarar sağlamaz, belki de hava sirkülasyonu nedeniyle uğultu sesi yaratır hiç yoktan :)
İnternette 812'nin incelemesine baktım. Çift fanda da tek fanda da ses biraz fazla gibi. Açıkçası bu fanlar arasında çok takıldım. Takılmamın bir sebebi de 812'nin sesi biraz fazla ama aralarında en iyi soğutma onun galiba. En az ses de 412S'te ama en az soğutma da onda sanırsam. 812 almazsam hangisini almalıyım sizce? Bir de bunlardan herhangi biri benim işimi görür değil mi ? Hepsi de iyi fanlara benziyor.

Bir de Noctua mı Cooler Master mı ? Kurulum kolaylığı ve performans hangisinde daha fazladır? Ayrı ayrı söylerseniz sevirinirim. Çok soru sordum ama kusura bakmayın.

812'nin o koca soğutucu bloğu ve bakır ısı boruları işlemcinin ısınmasına imkan vermeyeceği için fanın sesini zaten duymayacaksın :)

Noctua'nın ise 2 farklı modeli var, aşağıdaki resimdeki 250 liralık daha gelişmiş bir modeli.
Bunu alırsan performans olarak artısını görürsün, tabi kasan elverdiği sürece.

Ve son olarak bana fikrimi sorardan Hyper212 alır, cebimi boş yere yormadan devam ederdim.
Gerçekten bunu yapardım.

Resmini atmayı unutmuşum : Bu tarz modelleri var. Ufak olanın bile performansı oldukça üst düzey.
Tercih edebilirsin U12S'i.

71kqiAp40nL._SL1259_.jpg
a_noctua_nh_c12p_cpu_cooler_base_pic.jpg

Bilmiyorum ben overclock yapmayacağım için hepsi yeterli gelir aslında. Şu Noctua'nın da montajı ( fotoğrafta görüneni söylüyorum gerçekte nasıl bilmiyorum ) kolay gibi görünüyor. Düşünüp bir tanesine karar vereceğim en sonunda sağolun yardımlarınız için. (y)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı