i5 4690K İşlemci ve RX 570 Ekran Kartı Darboğaz

@darkageman @CillianMurphy Stok değerler ile aldığım sonuçlar bunlar.

İlk başlarda CPU değerleri %100'dü gittikçe düştü fakat oyun içinde hala anlık donmalar ve GPU kullanımının %0 a dahi düştüğünü gördüm. Oyundayken bellek kullanımım neredeyse %100'e yakın sorun bundan da kaynaklı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• menü.png
    menü.png
    976,8 KB · Görüntüleme: 45
  • oyunici-min.png
    oyunici-min.png
    988,1 KB · Görüntüleme: 32
Oyun daha stabil değil ondan öyle senin PC ile alakalı değil. Oyunun optimizasyonu kötü anlık 1 FPS lere düşüyor biliyorum çünkü arkadaşım oynuyor benim tabiri caizse sövüyor. Gelecek güncelleme ile çözülecekmiş. Diğer oyunlarda böyle yapıyor mu ?

Oyun daha stabil değil ondan öyle senin PC ile alakalı değil. Oyunun optimizasyonu kötü anlık 1 FPS lere düşüyor biliyorum çünkü arkadaşım oynuyor benim tabiri caizse sövüyor. Gelecek güncelleme ile çözülecekmiş. Diğer oyunlarda böyle yapıyor mu ?
Dediğim gibi Battlefield oyunlarında ve COD oyunlarında durum bu şekilde. CPU kullanımının yoğun olduğu oyunlar özellikle 64 kişiden fazla oyuncunun bulunduğu haritalarda durum böyle oluyor.

H81 çipset anakartların OC potansiyeli Z serisi kadar iyi değil. OC durumunda yaşamış olduğunuz problem biraz da bundan kaynaklanıyor olabilir. O anakartta OC yapmak pek sağlıklı değil. Önerim, işlemcinizi stok hızlarda kullanmaya devam etmeniz yönünde. Ayrıca 64 kişilik sunucularda işlemci kullanımının tavan yapması normal. GPU kullanım değeri %90 seviyelerinden aşağıya çok düşmediği sürece sorun yok.

H81 çipset anakartların OC potansiyeli Z serisi kadar iyi değil. OC durumunda yaşamış olduğunuz problem biraz da bundan kaynaklanıyor olabilir. O anakartta OC yapmak pek sağlıklı değil. Önerim, işlemcinizi stok hızlarda kullanmaya devam etmeniz yönünde. Ayrıca 64 kişilik sunucularda işlemci kullanımının tavan yapması normal. GPU kullanım değeri %90 seviyelerinden aşağıya çok düşmediği sürece sorun yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı