i5 5200U laptopta Windows 10'da ekran bozuluyor

ismailhasir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia 940M
İşlemci
i5 5200U
Herkese merhaba arkadaşlar.
Bir süredir çözemediğim bir problem için sizin bilginize danışmak istiyorum. Windows 10 yüklü laptopumda, video da görmüş olduğunuz problemi yaşıyorum. Beni aşırı rahatsız etmeye başladı. Bu problem sadece belli koşullarda ortaya çıktığı ve kaybolduğu için, donanımsal mı yazılımsal mı olduğuna karar veremedim.
Çektiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Bilgisayar ilk açıldığında, Acer yazısından sonra başlıyor.
  • Şifremi girip, masaüstüne ulaşıyorum.
  • Yaklaşık 1 dakika sonra bu problem tamamen ortadan kalkıyor.
  • Laptopu tekrar kapatıp, açana kadar bir daha böyle bir problem yaşamıyorum.
  • İkinci bir monitör bağladığımda, ikinci monitörde böyle bir problem olmuyor.
  • Ekran çözünürlüğünü ayarlamak istersem, yine bu problem başlıyor. Fakat 15-20 saniye sonra geçiyor.

Denediğim çözümler:
  • Driver'ları kaldırıp tekrar yüklemek.
  • Windows'un sorun gider aracını kullanmak.
  • Temiz format ile Windows 10'u yeniden kurmak.
  • Temiz format ile Linux Mint yüklemek.

Şimdiden vakit ayırıp, cevaplayacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Herkese merhaba arkadaşlar.
Bir süredir çözemediğim bir problem için sizin bilginize danışmak istiyorum. Windows 10 yüklü laptopumda, video da görmüş olduğunuz problemi yaşıyorum. Beni aşırı rahatsız etmeye başladı. Bu problem sadece belli koşullarda ortaya çıktığı ve kaybolduğu için, donanımsal mı yazılımsal mı olduğuna karar veremedim.
Çektiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Bilgisayar ilk açıldığında, Acer yazısından sonra başlıyor.
  • Şifremi girip, masaüstüne ulaşıyorum.
  • Yaklaşık 1 dakika sonra bu problem tamamen ortadan kalkıyor.
  • Laptopu tekrar kapatıp, açana kadar bir daha böyle bir problem yaşamıyorum.
  • İkinci bir monitör bağladığımda, ikinci monitörde böyle bir problem olmuyor.
  • Ekran çözünürlüğünü ayarlamak istersem, yine bu problem başlıyor. Fakat 15-20 saniye sonra geçiyor.

Denediğim çözümler:
  • Driver'ları kaldırıp tekrar yüklemek.
  • Windows'un sorun gider aracını kullanmak.
  • Temiz format ile Windows 10'u yeniden kurmak.
  • Temiz format ile Linux Mint yüklemek.

Şimdiden vakit ayırıp, cevaplayacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.
Eski Driver kurmayı hiç denediniz mi?

Bilemedim konu merakımı cezbetti çünkü bende de i5 5200u işlemci var Lenovo G5080 kullanıyorum;
Ekran bir süre bozulup daha sonra kendine geliyorsa bana göre donanımsal olabilir temassızlık vardır muhtemelen ben de harici monitör kullanıyorum yazın oturduğum ev çok güneş görüyordu aşırı sıcaktan filmleri zarar görmüş ekran kırmızılaştı bir süre kırmızı ekran olarak kullandım sonra yeni ekran taktırmak o zaman 350 TL falan tutuyordu bende yeni monitör aldım daha güzel oldu eğer yazılımla ilgiliyse bir de Windows 7 kur aynı sorun oluyorsa ki bu düşük bir ihtimal o zaman Windows 10 da kullanmazsın ama bana göre ekranın filmiyle alakalı temassızlıktır.

Eski Driver kurmayı hiç denediniz mi?
Hayir denemedím.Windows'un update aracılığı ile yüklemesine izin verip, daha sonra GeForce Experience ile güncelledim.
Bilemedim konu merakımı cezbetti çünkü bende de i5 5200u işlemci var Lenovo G5080 kullanıyorum;
Ekran bir süre bozulup daha sonra kendine geliyorsa bana göre donanımsal olabilir temassızlık vardır muhtemelen ben de harici monitör kullanıyorum yazın oturduğum ev çok güneş görüyordu aşırı sıcaktan filmleri zarar görmüş ekran kırmızılaştı bir süre kırmızı ekran olarak kullandım sonra yeni ekran taktırmak o zaman 350 TL falan tutuyordu bende yeni monitör aldım daha güzel oldu eğer yazılımla ilgiliyse bir de Windows 7 kur aynı sorun oluyorsa ki bu düşük bir ihtimal o zaman Windows 10 da kullanmazsın ama bana göre ekranın filmiyle alakalı temassızlıktır.
Format çözüm olmayınca,benimde aklımda donanımsal problem olduğu düşüncesi sabitlendi ama sadece başlangıçta bunu yapıyor olması tuhaf.Donanımsal olsa her zaman veya farklı zamanlarda da bunu tekrar etmesi gerekirdi diye düşündüm. Fakat yanılıyor da olabilirim.

Hayir denemedím. Windows'un Update aracılığı ile yüklemesine izin verip, daha sonra GeForce Experience ile güncelledim.

Format çözüm olmayınca, benim de aklımda donanımsal problem olduğu düşüncesi sabitlendi ama sadece başlangıçta bunu yapıyor olması tuhaf. Donanımsal olsa her zaman veya farklı zamanlarda da bunu tekrar etmesi gerekirdi diye düşündüm. Fakat yanılıyor da olabilirim.

Bana göre donanımsal çünkü bende de ilk olarak bir kez kırmızılaşmıştı sonra bir kez düzelip tekrar kalıcı olarak bozulmuştu yanlış hatırlamıyorsam bazı eski flat LCD TV'lerde de olabilen bir sorun açılışında bir süre ses gelip ekran gelmeyebiliyor Intel'in sitesine girin oradan driver indirin kurun bir de harici ekran kartı varsa onun driverını en son sürüme güncelleyin değişen bir şey olmazsa sorun ekrandadır.

Hayir denemedím.Windows'un update aracılığı ile yüklemesine izin verip, daha sonra GeForce Experience ile güncelledim.

Format çözüm olmayınca,benimde aklımda donanımsal problem olduğu düşüncesi sabitlendi ama sadece başlangıçta bunu yapıyor olması tuhaf.Donanımsal olsa her zaman veya farklı zamanlarda da bunu tekrar etmesi gerekirdi diye düşündüm. Fakat yanılıyor da olabilirim.
Eskisini yüklemeyi deneyin bazen bende de oluyor usb 3.0 portları çalışmıyordu eskiyi yükleyince düzeldi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı