i5 540M laptopa yükseltme önerisi

Jarweis

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın özellikleri aşağıdadır. Sistemimi nasıl daha iyi bir hale getirebilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı3.PNG

Ekran Alıntısı4.PNG

Ekran Alıntısı5.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yükseltmesi yapabilirsiniz. Ama laptopun desteklediği düzeyde. Bazı bilgisayarlar da Max 4-8 şeklinde yükseltme oluyor. Laptop un firmasını arayıp bilgi alın bu konu da. Ek olarak SSD yükseltmesi yaparak bir süre daha sizi götürecektir. Eğer benim şahsi tavsiyemi sormak istersen oyun falan oynuyorsan hiç uğraşma gelirin var ise laptopunu değiştir. Yok oynamıyorum sadece biraz hizlansin RAM ve SSD değişimi yapabilirsiniz.

Arkadaşların dediği gibi SSD ve RAM değişimi yapılır. Günlük işlerde pc yi kullanılır hale getirir. Bir şans işlemci de değişebilir ama oyun performansını fazla değiştirmez.

RAM yükseltmesi yapabilirsiniz. Ama laptopun desteklediği düzeyde. Bazı bilgisayarlar da Max 4-8 şeklinde yükseltme oluyor. Laptop un firmasını arayıp bilgi alın bu konu da. Ek olarak SSD yükseltmesi yaparak bir süre daha sizi götürecektir. Eğer benim şahsi tavsiyemi sormak istersen oyun falan oynuyorsan hiç uğraşma gelirin var ise laptopunu değiştir. Yok oynamıyorum sadece biraz hizlansin RAM ve SSD değişimi yapabilirsiniz.

Karantina bittikten sonra işe gireceğim, o zamana kadar kullanmam lazım. Donanım hakkında pek bir bilgim yok. Donanımla ilgili ayrıntılı bir konu varsa atarsanız sevinirim. Söylendiği gibi sadece RAM ve SSD ekleyebileceksem, bekletmem daha iyi olur sanırım. Hızlıca geri dönüş yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

eğer su haliyle internette kullanımında video izleme , internette dolaşma vs işlerinde sorun yoksa herhangi bir düzeltme yapmanı tavsiye etmem cunku cok bir faydası olmayacak arkadasın dediği gibi oyun vs de fark olmaz , yani ssd eklesen windows hızlancak, programlar falan hızlı çalışcak vs ama su haliyle bu islerdede cok kasmıosa o masrafa degmez, ram eklesende aynı , harici ekran kartı olsaydı 1gb falan ufak çaplı oyunlarda fps vs için yükseltme önerebilirdim ben, ama suan için çok gerekli durmuyor işlemciyi i7 1. nesil yapsan ssd ve ram taksan internet için hızlanır ama suanki durumundada bunlara yeter zaten o işler için yinede karar senin, selametle

eğer su haliyle internette kullanımında video izleme , internette dolaşma vs işlerinde sorun yoksa herhangi bir düzeltme yapmanı tavsiye etmem cunku cok bir faydası olmayacak arkadasın dediği gibi oyun vs de fark olmaz , yani ssd eklesen windows hızlancak, programlar falan hızlı çalışcak vs ama su haliyle bu islerdede cok kasmıosa o masrafa degmez, ram eklesende aynı , harici ekran kartı olsaydı 1gb falan ufak çaplı oyunlarda fps vs için yükseltme önerebilirdim ben, ama suan için çok gerekli durmuyor işlemciyi i7 1. nesil yapsan ssd ve ram taksan internet için hızlanır ama suanki durumundada bunlara yeter zaten o işler için yinede karar senin, selametle
Laptop bu özellikleriyle Skyrim'i orta ayarlarda oynattı benim için yeterde artar şu an :D.

RAM ve SSD takviyesi ile makine bir yerlere gelebilir.

Fakat makinede harici ekran kartı bile yok :( inan değer mi bilmiyorum.
Ekran kartının var olduğunu yeni fark ettim. Hata kodu 10 veriyordu. Sürücüsü hatalı olduğundan yok diye gözüküyormuş. Güncel sürücü indirdim şuan oyunlarda takılma gibi bir sıkıntım yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı