i5 8250U'lu laptopa yükseltme önerisi

Sen şansını dene hocam dışardaki fiyattan belki daha fazla olur ama bulabilirsen daha iyi performans alırsın.
Teşekkür ederim, sağ olun.

Bu RAM uyacaktır.

Konuyu tekrar hortlatıyorum. Laptopu bilgisayarcıya götürdüm. Her şeyi takmış. Ram arıza veriyor diyor. Kendinden bir Ram takmış o sıkıntısız çalışıyor diyor. Yani SSD ve o Caddy aparatını takmış ama haşa 8 GB bilgisayar. Ram'de sıkıntı olabilir mi?

Bir de bilgisayarda SSD olmasına rağmen yavaş açılıyor. 8 GB olduğundan dolayı olabilir mi?@st_140523

Konuyu tekrar hortlatıyorum. Laptopu bilgisayarcıya götürdüm. Her şeyi takmış. Ram arıza veriyor diyor. Kendinden bir Ram takmış o sıkıntısız çalışıyor diyor. Yani SSD ve o Caddy aparatını takmış ama haşa 8 GB bilgisayar. Ram'de sıkıntı olabilir mi?

Bir de bilgisayarda SSD olmasına rağmen yavaş açılıyor. 8 GB olduğundan dolayı olabilir mi?@st_140523
*hâlâ

Son düzenleme:

Konuyu tekrar hortlatıyorum. Laptopu bilgisayarcıya götürdüm. Her şeyi takmış. RAM arıza veriyor diyor. Kendinden bir RAM takmış o sıkıntısız çalışıyor diyor. Yani SSD ve o Caddy aparatını takmış ama haşa 8 GB bilgisayar. RAM'de sıkıntı olabilir mi?

Bir de bilgisayarda SSD olmasına rağmen yavaş açılıyor. 8 GB olduğundan dolayı olabilir mi?@sT_140523

*Hâlâ

Keşke bilgisayarcıya götürmeseydiniz. Kim bilir nasıl bir SSD taktı. Sizin raminizi alıp üstüne bir de kendi RAM'ini mi takmış?

Bilgisayar ortalama kaç saniyede açılıyor? 8 GB RAM şu an da geç açılma gibi sorunlar yaratmayacak kadar yeterli. Sorun başka bir şeydedir.

Yine aynı şekilde CPU Zden Memory ve SPD kısmını atar mısınız? SSD'nin de markasını biliyorsanız söylerseniz iyi olur.

Keşke bilgisayarcıya götürmeseydiniz. Kim bilir nasıl bir SSD taktı. Sizin raminizi alıp üstüne bir de kendi RAM'ini mi takmış?

Bilgisayar ortalama kaç saniyede açılıyor? 8 GB RAM şu an da geç açılma gibi sorunlar yaratmayacak kadar yeterli. Sorun başka bir şeydedir.

Yine aynı şekilde CPU Zden Memory ve SPD kısmını atar mısınız? SSD'nin de markasını biliyorsanız söylerseniz iyi olur.
Hocam bilgisayarcıya götürmeseydim büyük ihtimal elimde kalırdı laptop. Ben çok beceremem sök tak işinden. Gözümün önünde açtı. Aynı önerdiğiniz SanDisk SSD takılı. Ancak önerdiğiniz RAM arızalı dedi. Onu bana verdi. Kendi RAM'ini taktı ve uyumlu dedi. İstersen sana satayım dedi ben de kabul etmedim.

Şimdi de bilgisayarcıda hala laptopum çünkü bilgisayarı açarken otomatik onarılıyor yazısı çıkıyor. Onu çözmeye çalışıyor adam. Önerdiğiniz RAM bende hala. Hatalı mı denettireceğim. Eğer öyleyse iade ederim. Ram'de nasıl uyumsuzluk olabilir bilmiyorum. Uyumlu diye önermiştiniz.

Hocam bilgisayarcıya götürmeseydim büyük ihtimal elimde kalırdı laptop. Ben çok beceremem sök tak işinden. Gözümün önünde açtı. Aynı önerdiğiniz SanDisk SSD takılı. Ancak önerdiğiniz RAM arızalı dedi. Onu bana verdi. Kendi RAM'ini taktı ve uyumlu dedi. İstersen sana satayım dedi ben de kabul etmedim.

Şimdi de bilgisayarcıda hala laptopum çünkü bilgisayarı açarken otomatik onarılıyor yazısı çıkıyor. Onu çözmeye çalışıyor adam. Önerdiğiniz RAM bende hala. Hatalı mı denettireceğim? Eğer öyleyse iade ederim. RAM'de nasıl uyumsuzluk olabilir bilmiyorum. Uyumlu diye önermiştiniz.

Uyumlu olması ihtimali en yüksek olan RAM'i önerdim. Zaten elinizdeki RAM'in aynısından bulmamız imkansızdı. Büyün MHz değerleri çip üreticileri ve CL değeri aynı olan RAM'i önerdim. Önerdiğim SSD'yi aldıysanız sorun olmaması lazım.

Elinizdeki RAM'i iade edebilirsiniz. Bilgisayarcının önerdiği RAM'in fiyatı ne kadardı ve markası neydi?

Uyumlu olması ihtimali en yüksek olan RAM'i önerdim. Zaten elinizdeki RAM'in aynısından bulmamız imkansızdı. Büyün MHz değerleri çip üreticileri ve CL değeri aynı olan RAM'i önerdim. Önerdiğim SSD'yi aldıysanız sorun olmaması lazım.

Elinizdeki RAM'i iade edebilirsiniz. Bilgisayarcının önerdiği RAM'in fiyatı ne kadardı ve markası neydi?
Attığınız RAM uyumsuzmuş. Benim RAM'İM 2400'lük sizin attığınız 2666'lık mı ne. İade edeceğim. Umarım alırlar.
Bilgisayarcı 600 TL teklif etti kendi Ram'ine. Kingston marka.

Attığınız RAM uyumsuzmuş. Benim RAM'i̇m 2400'lük sizin attığınız 2666'lık mı ne. İade edeceğim. Umarım alırlar.
Bilgisayarcı 600 TL teklif etti kendi RAM'ine. Kingston marka.

Attığım RAM bu:

Samsung M471A1K43CB1-CRC PC4-2400 8 GB DDR4 2400 MHz CL17 Notebook RAM

Birebir bütün özellikleri uyuyor. Satıcı size yanlış gönderdiyse bilemem. Bilgisayarcının söylediği RAM'i piyasaya göre 60-70 lira fazlaya satıyor. Alınabilir. Çok da aman aman fiyat farkı yok. Kinfston da iyi bir markadır zaten.-

Attığım RAM bu:

Birebir bütün özellikleri uyuyor. Satıcı size yanlış gönderdiyse bilemem. Bilgisayarcının söylediği RAM'i piyasaya göre 60-70 lira fazlaya satıyor. Alınabilir. Çok da aman aman fiyat farkı yok. Kinfston da iyi bir markadır zaten.-
Attığınız linkteki RAM'in aynısının Hepsiburada'da olanını aldım. Buyrun linki de burada.

Ancak 2 tane bilgisayarcı da uyuşmuyor dedi. Hem de bilgisayarı kurarken hata verdi.

Attığım RAM bu:

Bana gelen RAM de aynı. Ama uyumsuzmuş. İki tane bilgisayarcı öyle söyledi.
20230622_205329.jpg

Son düzenleme:
Attığınız linkteki RAM'in aynısının Hepsiburada'da olanını aldım. Buyurun linki de burada.

Ancak 2 tane bilgisayarcı da uyuşmuyor dedi. Hem de bilgisayarı kurarken hata verdi.

Bana gelen RAM de aynı. Ama uyumsuzmuş. İki tane bilgisayarcı öyle söyledi.
Eki Görüntüle 1832288

Samsung M471A1K43CB1-CTD 8 GB 2666 MHz DDR4 Ram gelmiş size.

Benim söylediğim buydu. Samsung M471A1K43CB1-CRC 8 GB 2400 MHz DDR4 Ram
Aralarındaki farkta MHz farkı. Yani benim dediğim ve attığım linktekini alsanız sorun yaşamazdınız. Zaten hepsiburadadakinde de fotoğrafta olan ürün gelmiş size.
Burada satıcının da suçu var. Ürün başlıktaki ürün ile uyuşmuyor.
Size gelen:

1687456707881.png

Benim önerdiğim:

1687456747037.png

Önceden size önerdiğim N11 linkindeki ürün de 2400MHz olacaktı ve sizin bilgisayarınıza uyumlu olacaktı.

Samsung M471A1K43CB1-CTD 8 GB 2666 MHz DDR4 Ram gelmiş size.

Benim söylediğim buydu. Samsung M471A1K43CB1-CRC 8 GB 2400 MHz DDR4 Ram
Aralarındaki farkta MHz farkı. Yani benim dediğim ve attığım linktekini alsanız sorun yaşamazdınız. Zaten hepsiburadadakinde de fotoğrafta olan ürün gelmiş size.
Burada satıcının da suçu var. Ürün başlıktaki ürün ile uyuşmuyor.
Size gelen:

Eki Görüntüle 1832297

Benim önerdiğim:

Eki Görüntüle 1832298

Önceden size önerdiğim N11 linkindeki ürün de 2400MHz olacaktı ve sizin bilgisayarınıza uyumlu olacaktı.
Evet, şimdi fark ettim. Bugün baya bir kafa yormuştum. Hakkınızı helal edin. Kusura bakmayın size sanki sizin suçunuzmuş gibi davrandım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı