i5-6400 ve GTX 1050 Ti Sistemde Kasma Sorunu

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 766

alp2

Hectopat
Daha fazla  
BF1 yüksek ayarlarda 60-70 FPS veriyor fakat bir anda 1 FPS oluyor en düşük ayara aldım 100fps derken bir anda 1 FPS alıyorum. Ekran kartım, Windows vb. her şeyim güncel durumda son sürüm fakat bu olay beni çok kanser ediyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

Not : Yalnızca BF1 değil, Cod WW2 bu iki oyunu oynayamadım resmen ama yalnızca bu oyunları oynayamadım FPS droptan dolayı onun dışında AC Orgins denedim yine sistemi zorlayan bir oyun sıkıntı yoktu.

Sistem özelliklerim:

Anakart : Gigabyte H110M-S2
İşlemci : i5-6400 CPU @ 2.70 GHz
RAM : Kingston Value RAM 8 GB 2133MHz DDR4 RAM
Ekran Kartı : ASUS GeForce GTX1050 Ti GDDR5 OC 4GB 128Bit
Sabit Disk : 2TB 64MB 7200RPM
PSU : 600W
İşletim Sistemi : Windows 10 Pro

Dxdiag'a girdiğimde sistem özelliklerimde yazmıyor, yalnızca ekran kartım yazıyor.

1.pngAdsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip sorunlar İşlemci darboğazı, RAM yetersizliğinden kaynaklanabilir. 8 GB RAM artık günümüz oyunlarını oynamak için zar zor yeter oldu. İşlemci için bir şey söyleyemeyeceğim. Yanlış bilgi vermek istemem. Fakat RAM hakkında yükseltmeye gidebilirsiniz.

Bu tip sorunlar İşlemci darboğazı, RAM yetersizliğinden kaynaklanabilir. 8 GB RAM artık günümüz oyunlarını oynamak için zar zor yeter oldu. İşlemci için bir şey söyleyemeyeceğim. Yanlış bilgi vermek istemem. Fakat RAM hakkında yükseltmeye gidebilirsiniz.
Küçük çaplı bir araştırma yaptım bazı sitelerde çift slot ram takın diyorlar bi faydası olur mu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı