i5 6500 GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılma oluyor

CS:GO'da ve Valorant maksimum 55 dereceye kadar çıkıyor Rocket League'de ise 60-63 arası

Sıcaklık sorunu yok o zaman. Ekran kartını söküp sadece işlemci ile çalıştırın bilgisayarı. Valorant veya CS:GO'ya girin. FPS çok düşük olacak ama drop oluyor mu buna bakın. Sorunun sebebi ekran kartı mı değil mi bunu anlamış oluruz.

Yani şöyle söylemem gerekirse şu an sadece Chrome kullanıyorum arkada başka hiçbir şey açık değil kasanın her yeri kapalı ve sesi çok net duyuyorum bir değer vermem gerekirse nereden verebilirim?

MSI Afterburner'da fan hızını eliniz ile 100'e almış olabilir misiniz?

Sıcaklık sorunu yok o zaman. Ekran kartını söküp sadece işlemci ile çalıştırın bilgisayarı. Valorant veya CS:GO'ya girin. FPS çok düşük olacak ama drop oluyor mu buna bakın. Sorunun sebebi ekran kartı mı değil mi bunu anlamış oluruz.
Gece onu denedim o zaman baya bir kasıyor :D ama drop yok diyebilirim yani en azından ben öyle gördüm.

Yani şöyle söylemem gerekirse şuan sadece chrome kullanıyorum arkada başka hiçbir şey açık değil kasanın her yeri kapalı ve sesi çok net duyuyorum bir değer vermem gerekirse nerden verebilirim.
Yok ona gerek yok, belki soğutma sistemi içerisindeki fanların bulunduğu bilyalarda deformasyona bağlı aşınmalar meydana gelmiştir veya fan kontrolcüsünde bir problem olabilir. En iyisi şu an için @Xantern dediği gibi söküp bir i5-6500 ile oyun oynayın, aynı droplar yine mi var mı?

MSI Afterburner'da fan hızını eliniz ile 100'e almış olabilir misiniz?
Değerler bu şekilde normal mi.
Yok ona gerek yok, belki soğutma sistemi içerisindeki fanların bulunduğu bilyalarda deformasyona bağlı aşınmaları meydana gelmiştir veya fan kontrolcüsünde bir problem olabilir. En iyisi şu an için @Xantern dediği gibi söküp bir i5-6500 ile oyun oynayın, aynı droplar yine mi var mı?
Gece onu denedim o zaman baya bir kasıyor :D ama drop yok diyebilirim en azından takılmıyordu oyun. (csgo)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    224,1 KB · Görüntüleme: 19
Değerler bu şekilde normal mi?

Normal. Fan hızı %35. rahatsız edici derecede ses yapmaması gerekiyor.
Aşağıda işaretlediğim butonlardan önce soldakine daha sonra sağdakine tıklar mısınız?

1639389867775.png

Hocam MSI Afterburner açıkken biraz oyun oynayın. Daha sonra işaretlediğim butona tıklayıp ekran görüntüsü atın.

1639389943789.png

Yeni konular

Geri
Yukarı