i5-6500 kullanımı oyunlarda %100 oluyor

ByOver

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Oyunlara girdiğimde CPU %100 kullanımı veya 95 98 gibi değerlerde dolaşıyor bunu engellemenin yolu nedir? CPU tam olarak neden 100 % olur veya bunu programlarla nasıl düşürebilirim? Fikri bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlara girdiğimde CPU %100 kullanımı veya 95 98 gibi değerlerde dolaşıyor bunu engellemenin yolu nedir? CPU tam olarak neden 100 % olur veya bunu programlarla nasıl düşürebilirim? Fikri bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim saygılar.
RAM'i çift kanal 2*8 yapmalısın. RAM darboğazıdır büyük ihtimalle. Ekran akrtı ne?

RAM'i çift kanal 2*8 yapmalısın. RAM darboğazıdır büyük ihtimalle. Ekran akrtı ne?

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB bir ekran kartı sistem hava akışı olsun güncelliği olsun hepsi iyi ama oyunlarda düşmana sıkarken takılmalar oluyor bu yüzden CPU gözüme çarptı acaba sorun yaratır mı diye konu açtım başka sorun olursa cevaplamak için buradayım.

Dostum ekstra olarak Valorant gibi bir oyun için 8 GB yeterli değil mi?

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB bir ekran kartı sistem hava akışı olsun güncelliği olsun hepsi iyi ama oyunlarda düşmana sıkarken takılmalar oluyor bu yüzden CPU gözüme çarptı acaba sorun yaratır mı diye konu açtım başka sorun olursa cevaplamak için buradayım.

Dostum ekstra olarak Valorant gibi bir oyun için 8 GB yeterli değil mi?
Valorant gibi bir oyun 4C/4T işlemciyle çalıştığı vakit optimum bir deneyim yakalayabilmek adına çift kanal bellek mimarisine ihtiyaç duyulur ki işlemci ferah çalışsın. 8GB elbette yeterli bir miktar Valorant için yalnız bunu 2x4 veya 2x8 şeklinde destekledikten sonra mühim bir sorun olacağını sanmıyorum, %90-95 arası kullanımlar da olsa olsa 720p Low ayarlarda görülür o işlemciyle, benim yedek sistemde de i5-7500 var o kullanımları 1080p Low'da görmedim hiç, 720p Low testlerimde %90 üstü çalışıyordu ama.

Valorant gibi bir oyun 4C/4T işlemciyle çalıştığı vakit optimum bir deneyim yakalayabilmek adına çift kanal bellek mimarisine ihtiyaç duyulur ki işlemci ferah çalışsın. 8 GB elbette yeterli bir miktar Valorant için yalnız bunu 2x4 veya 2x8 şeklinde destekledikten sonra mühim bir sorun olacağını sanmıyorum, %90-95 arası kullanımlar da olsa olsa 720p Low ayarlarda görülür o işlemciyle, benim yedek sistemde de i5-7500 var o kullanımları 1080p Low'da görmedim hiç, 720p Low testlerimde %90 üstü çalışıyordu ama.

Dostum senin kadar bilgili değilim belki biliyorsun diye sana sormak istiyorum oyun kasmıyor düşman ile karşı karşıya geldiğimde kasıyor sence bunu neye bağlıyabiliriz düşmana sıkarken oyun yavaşlıyor matrix olduğu gibi oyun kasmıyor ağırlaşıyor ve düşman beni kolaylıkla vurabiliyor tek sorunum derdim bu çözemedim aylardır umarım bir gün çözerim.
Ekstra olarak şunu da belirtiyim hocam ortalama 180 200 arası FPS alıyorum kasam temiz sistem güncel yeni format atıldı her ayarı performansa çektim hava akışı kasa içinde 8 fan var monitörüm 144 Hz oyuncu monitörü sistemi dizdiğimden beri adamakıllı oyun oynayamadım yazın girdim çalıştım topladım sistemi Valorant bir kere akıcı oynayamadım Allah kimseye böyle dert vermesin başka diyecek sözüm yok üzücü olan çözüm bulamıyorum yıllardır zaten kasarak oynuyordum sistem topladım yine kasarak oynuyorum yardım için sitelere yazıyorum da kimsenin çözeceğini sanmıyorum genelde herkes kasa temizmi sistem güncelmi yazıp çıkıyor başka detaylı yardım eden yok maalesef.
Ve oyun içi ayarlarım hepsi düşükte cesetler mermi izleri kan izleri gibi detayları bile kaldırdım tek açık olan ayar 1920*1080 onu da açık bırakıyorum ekran kartına o kadar para verdim bare net olsun oyun.
Maalesef yine kimse yardım edemedi :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı