i5 6500 PC'ye İşletim sistemi tavsiyesi

İşlemciniz Windows 10 için yeterli bir işlemci. Arkadaşın belirttiği gibi arkada çalışan gereksiz programları kapatarak kullanıma devam edin. Eski sürüm kullanmayın, temiz kurulum ve termal macun değiştirmek de fark ettiriyor, 6600k bulunan makine de problemler yaşıyorduk temiz kurulum ve termal macundan sonra kendine geldi.

Dediklerinizin hepsi yapılı. Yıllarda bilgisayar ve Windows kullanımı içindeyim, yapmadığım şey kalmadı. İşlemci çok kötü nedense 4 çekirdek. Her geçen gün Windows güncelleme geliyor. Belli ki artık yetmiyor.

@Acar Çiftçi Windows 10 için o sistem yüksek bile.

Öylede Windows kullanmında bir sıkıntı olmuyor çok mesela oyun ve Spotify yetmiyor besleyemiyor işlemci.

Dediklerinizin hepsi yapılı. Yıllarda bilgisayar ve Windows kullanımı içindeyim, yapmadığım şey kalmadı. İşlemci çok kötü nedense 4 çekirdek. Her geçen gün Windows güncelleme geliyor. Belli ki artık yetmiyor.
Yukarda attığım konuya girip kendinize ve sisteminize göre uygun gördüğünüz modlu Windows`u kurup deneyin bunun hakkında farklı konu açabilirsiniz, yardımcı oluruz.

İşlemciniz Windows 10 için yeterli bir işlemci. Arkadaşın belirttiği gibi arkada çalışan gereksiz programları kapatarak kullanıma devam edin. Eski sürüm kullanmayın, temiz kurulum ve termal macun değiştirmek de fark ettiriyor, 6600k bulunan makine de problemler yaşıyorduk temiz kurulum ve termal macundan sonra kendine geldi.

Chrome açık falan 35-40 derece arası çalışıyor gayet serin. Aslında.

RekOS 1709 sürümü arka planda en az işlem yapan ve Valorant için en iyi modlu Windows'tur.

Daha fazla bilgi için şu konuya göz atabilirsiniz.

Konu: Çeşitli W10 Modlu ISO deneyimlerim ve Valorant FPS değerleri

Sağ olun bakacağım şimdi.

işlemci değişitermek istiyorum i7 6700 anakartım için en iyi işlemci k serisi gerek yok zaten anakartım h serisi olduğu için overclok desteği yok ama 2000 tl 2.elleri daha uygunu yok biraz pahalı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı