i5 6500 Sisteme uygun ekran kartı tavsiyesi

Anıl_alp232

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi sosyaller. Bilgisayarımı 2016 da aldım oldukça eskidi gibi artık. Ufak ufak güncellemeye başladım ama tabii bir yandan çalışıp bir yandan parça parça güncellemek zor oluyor. Sorum şu eğer işlemci değişikliğine hemen gitmezsem ki gitmem gerekirse anakart değişimi de şart olacak büyük ihtimal, maksimum hangi kartı besleyebilir işlemcim ve PSU, bunu sormak istedim. Her oyunu oynayabilirim, net bir aralık yok ve bir yandan da yayın açıyorum Twitch'te. 5-10 FPS farkı benim için bir fark değil. Amazon, İncehesap ve İtopya'daki indirimleri de değerlendirmek istiyorum.
Anakart: B150M Bazooka.
İşlemci: i5 6500.
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX1050 Ti STRIX Gaming OC GDDR5.
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8GB.
PSU: Aerocool 650W +80Bronze
SSD: Yeni alacağım PNY 1TB olacak gibi.

Monitör: ViewSonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75Hz (analog+HDMI+display) AMD freesync™ Full HD oyuncu monitör.

Şu anki işlemciniz ve güç kaynağınızın maksimum el vereceği GTX 1060 6 GB, RX 580 8 GB, RX 590 8 GB. Bunun üstü kartlarda işlemciniz darboğaza düşer. Hatta 590 bile ucu ucuna diyebiliriz. Dediğiniz gibi çıtırdan hazır sistem indirimleri takip etmeye başlamalısınız.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Peki sizce en az kaç paraya bu sistemi egale etmeye değecek bir sistem toplanabilir. Artık M.2 SSD'ye de geçmek istiyorum. İyice darladı bu FPS droplar falan beni.

@Aykanpower @ThePanixz 2. el RX580 alsam. Bayağı farkı var 1050 Ti ile hem monitör de FreeSync destekliyor. 2000TL gibi fiyata. Yeni PC alana kadar beni daha iyi idare etmez mi sizce?

Eder tabii ki. RX 580 ile 1050 Ti arasında çok ciddi farklar var. İşinizi rahatlıkla görecektir ama Sapphire, ASUS, MSI gibi markalardan almaya özen gösterin. Ucuz olsun diye farklı markalar tercih edildiğinde ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.

@Aykanpower @ThePanixz 2. el RX580 alsam. Bayağı farkı var 1050 Ti ile hem monitör de FreeSync destekliyor. 2000TL gibi fiyata. Yeni PC alana kadar beni daha iyi idare etmez mi sizce?
Hocam her türlü eder ama ne kadar edeceği hangi 1050 ti olduğuna bağlı. 3 GB VRAM'mi 4 GB VRAM'mi

Sizinki kaç?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı