i5 6500 Sistemin Oyun Performansı

TolgaOral

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Yakın bir zamanda Technopat rehberinde " 3000 TL Oyun bilgisayarı toplama rehberi" ni gördüm.

Rehbere gitmek için : 3000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat

Eski sistemin üstünü çizip yeni sistemi koymuşsunuz. Yeni sistemi alıcam da aklımda şu sorular var.
1. Sorum : Yeni nesil oyunları kaldırır mı ?
2. Sorum : Şu oyunlarda high ayarlarda tahmini olarak kaç FPS alırım.
( Battlefield 4, Battlefield 3 ve GTA V)

Oyun testleri eski sistemde yapılmış.

(NOT: Bu oyunların hepsini çok oyunculu moda göre bir FPS söyleyiniz. Çünkü oyunun normal modu ile çok oyunculu modu ile aralarında FPS farkı oluyor.)

Ve son olarak şunu sorucam. 1ms ve 60Hz lik bir monitör önerir misiniz?

Teşekkürler :)

Böyle olur
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

image.jpeg
Beyzade benim akılma şu takıldı. o testte i5 5960x işlemci kullanılmış. Benim kullanacağım ise i5 6500. Yani bir fps düşüklüğü olur mu.
Benim düşüncem şu. 1080p çözünürlükte oynatırım. Tüm ayarları high yaparım. 60 fps alırım diye düşünüyorum. Sizce bu sistemle 60 fps alınır mı ?

Asus yerine Sapphire Nitro tercih etmelisin. AMD'de Asus pek iyi değil ve Sapphire Nitro modeli daha hızlı. İşlemci soğutucusu gereksiz. HDD olarak 1 TB yeterli değil mi? Anakartı Msi B150 Gaming M3 yapmanı öneririm. Zira aldığın Dual Kit RAM'ler tüm RAM slotlarını kaplar.

Dediğim değişiklikleri yaparsan GTA 5'i Full HD'de Very High ayarlarda 60 FPS oynayabilirsin. Sana yine de işin acil değilse RX 480'i beklemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı