i5-6600K 4,7 GHz Başarılı Overclock

4790K 1.287V 4.7 GHz Overclock CPU-Z ve Cinebench Skorları. Turbo Boost kapalı, RAM'ler 1600 MHz'den 2400 MHz'e overclocklanmıştır. Anakart MSI Z97 Gaming 5, Soğutucu 212 Evo, Kasa Zalman Z11 Neo.

Intel Core i7 4790K @ 4700.59 MHz - CPU-Z VALIDATOR

Adsız.jpg

Son düzenleme:
@SideWinder Aynı problemi bende eski anakartımda yaşamıştım. İlk zamanlar 4.8 e çıkarkan daha sonra 1.3 voltaj vermeme rağmen otomatik daha az voltaj verip 4.8 e çıkamıyordum. Hatta bu konunun ismi o yüzden 4.7 başarılı.

Sistemim O.C için müsait değil ama kısa süre içerisinde bir custom denemem olacak. Custom denemesinde 1.400-1.450 sınırları içerisinde tekrardan işlemcimin limitlerini zorlayacağım.

Aida'da okuduğun ile XTU'da ayarladığın voltaj farkının turbo'dan kaynaklanmadığına emin misin? Eğer değilsen turboyu kapatıp tekrar dene. Bir de voltajlarını hızaşırtma yaparken manuel değerlere aldığından emin ol.

@Recaizade Mahmut Efendi @Asım Demir @Silinen üye

Efenim tekrardan merhaba. :)

Bildiğiniz üzere anakartla alakalı çok sorun yaşıyordum; bitmek bilmeyince değiştirmeyi tercih ettim.

Asus ROG Maximus VIII Hero aldım. Bu sayede verdiğim sözü (geçte olsa) tutma kabiliyetine sahip oldum. :)

Testler 4.7 GHz hızında yapılmıştır.

RAM'ler 3200 MHz'dedir.

CPU Z Benchmark.PNG

Cinebench R15.PNG

Geri
Yukarı