i5 6600K 4.4 GHz Overclock 1.270V vCORE

Dophe

Hectopat
Selamlar ben yeni aldığım i5 6600K işlemcisini overclock'lamaya karar verdim ve aşağıdaki değerlere ulaştım.
Sistemim:
Anakart: Asus Z170S
İşlemcim: i5 6600K
Ekran Kartım: GTX 1050 Ti Gaming X
SSD: 120 GB Corsair
RAM: 16 GB (2x8 GB) Corsair Vengence LPX 2400 MHz
PSU: 600w

Benim sorum şu yönde internetten araştırıp yaptığım bu overclock sağlıklı mı ve voltajı düşürmeli miyim bilmediğim için soruyorum. Eğer eklemem gereken bir şey varsa lütfen uyarın. Eklemem gerekirse yarım saat stress test yaptım AIDA64 üzerinden başka test yapmalı mıyım yoksa bu yeterli mi?

test1.PNG

Dosya Ekleri

• test 2.PNG
    test 2.PNG
    7,9 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisinden tüm çekirdeklerin izlemini açarak Prime95 testi yapın. Mümkün olduğunca uzun tutun test süresini. Eğer bir çekirdek hızı bile düşerse Overclock başarısız demektir.

@Akif Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler, başarısız olduğu takdirde voltaj mı arttırmam gerekiyor. Ürün stock halinde çalışırken 1.152 voltaj çekiyor 4.4 ile 1.250 de AIDA64 ile 5-6 saat kadar stress test yaptım hiçbir sorun yoktu fakat içim rahat etmedi crash yemek istemedim 1.270 ve 1.300 e kadar yükselttim sıcaklıklar stress test yaparken 55 derecede kalıyor 2 gündür crash almadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı