i5-7300HQ GTX 1050 sistem mavi ekran hatası

oğuz önal

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem:
  • i5 7300 HQ.
  • 8 GB RAM.
  • GTX 1050 ekran kartı.
  • 1 TB HDD.

Arkadaşlar mavi ekran hatası alıyorum. minidump dosyamı paylaştım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz. Umarım sorununuzu çözeriz.

Aldığınız hataların hepsi DRIVER_POWER_STATE_FAILURE.
6 dosyanın 3 tanesi sadece ACPI ile bağdaştırılmışken 3 tane dosyada ise NVIDIA ekran kartı çıktı.

ACPI.sys ve pci.sys aynı anda çöktüyse net şekilde bir donanımda güç yönetimi sorunu var demektir. Donanımsal olma ihtimali yüksektir.

NVIDIA ekran kartınıza OCCT ile 15 dakika boyunca VRAM testi yapmanızı istiyorum.
Ayarlarına ellemeden direkt çalıştıracaksınız.

Bu süre içerisinde çökerse geçmiş olsun, donanımsal sorun habercisidir.

Cihaz modeliniz ABRA A5 V12.1 değil mi?

Öncelikle Technopat'a hoş geldiniz. Umarım sorununuzu çözeriz.

Aldığınız hataların hepsi DRIVER_POWER_STATE_FAILURE.
6 dosyanın 3 tanesi sadece ACPI ile bağdaştırılmışken 3 tane dosyada ise NVIDIA ekran kartı çıktı.

ACPI.sys ve pci.sys aynı anda çöktüyse net şekilde bir donanımda güç yönetimi sorunu var demektir. Donanımsal olma ihtimali yüksektir.

NVIDIA ekran kartınıza OCCT ile 15 dakika boyunca VRAM testi yapmanızı istiyorum.
Ayarlarına ellemeden direkt çalıştıracaksınız.

Bu süre içerisinde çökerse geçmiş olsun, donanımsal sorun habercisidir.

Cihaz modeliniz Abra A5 V12.1 D
evet model abra a5 v12.1 occt testini yaptıktan sonra tekrar pcnin durumu hakkında bilgi veririm. ilginiz için sağolun
Biraz geç yazdım kusura bakmayın. OCCT de VRAM başlatamıyorum böyle bir hata alıyorum

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG
t

Son düzenleme:

Biraz geç yazdım kusura bakmayın işlerim vardı. Verdiğiniz sürücü de maalesef mavi ekran hatasına neden oluyor yine de ilgilenip cevap yazdığınız için teşekkürler stabil olduğunu düşündüğüm sürücüleri tek tek yükleyip sıkıntı çıkarırsa güvenli modda DDU ile silip başka sürücü yüklemeyle sanırım çözerim sorunu biraz deneme yanılma olacak ama aklıma başka çözüm gelmedi 😅

Geri
Yukarı