i5 7300HQ-GTX1050 sistemde FPS düşüşü

OceanWave

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopu aldığımdan beri doğru düzgün oyun oynayamadım. Sürekli bir uğraş durumları. Oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum. Mesela Battlefield 1 Multiplayer'da Ultra veya High ayarlarda rahatça oynamam gerekirken sürekli FPS takılması ve düşüşler yaşıyorum. Battlefield 4'te aynı şekilde. Sıcaklıklar normal. CPU 70-75, GPU 60-65 arası.

MSI ile baktığımda RAM kullanımı toplam 7.8 GB civarlarında geziyor.

Lenovo Legion Y520- i5 7300HQ- GTX1050- 8 GB RAM- 1 TB HDD 5400 RPM.

Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM Battlefield 1 oynaması zor. RAM'in 16 olması gerek. Garantisi varsa gönderin, ekleme yapsınlar. Yoksa kendiniz de ekleyebilirsiniz. Ama RAM'in DDR, MHZ, CL değerlerini bilmeniz gerek.

8 GB RAM Battlefield 1 oynaması zor. RAM'in 16 olması gerek. Garantisi varsa gönderin, ekleme yapsınlar. Yoksa kendiniz de ekleyebilirsiniz. Ama RAM'in DDR, MHZ, CL değerlerini bilmeniz gerek.

Maalesef garanti ekleme yapmıyor sordum. Kendim takmam lazım fakat RAM fiyatları baya pahalı. Keşke 16 GB olan modeli alsaydım. Baya pişmanım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı