PUBG GTX1050 i5 7300HQ sistemde kasma sorunu

cihannk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Bilgisayarımı alalı 9 ay falan oluyor. Yeni bilgisayar yani. (MSI GV62 7RD 1617xtr)
Bilgisayarım The Witcher 3 Wild Hunt gibi oyunları High'ta oynatmasına rağmen PUBG’de FPS düşüşleri yaşıyorum. GeForce Experience'dan ekran kartı güncelleştirmesini yaptım hala sorun devam ediyor. 8GB DDR4 RAM var. Acaba o mu yetmiyor? Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun grafik ayarlarını ve oyun içi yüksek ve düşük FPS değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz. MSI Afterburner ile ısı değerleri ve CPU, GPU, RAM kullanım oranlarını da paylaş lütfen. PUBG'de 8GB RAM yüksek ayarlarda veya arka planda açık olan uygulamalar varsa yetersiz gelebiliyor. Aşağıya paylaşman gereken şekilde örnek görseller bırakıyorum.

MSI Afterburner ile;
  • GPU, CPU kullanım yüzdeleri
  • GPU, CPU, RAM kullanım oranları
  • FPS değeri
  • GPU ve CPU MHz değerleri

Dosya Ekleri

• PUBG grafik ayarları.png
    PUBG grafik ayarları.png
    212,3 KB · Görüntüleme: 319
  • PUBG afterburner.png
    PUBG afterburner.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 320
Son düzenleme:
Kusura bakmayın hocam,konuyu düzeliyorum hemen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenleme yok galiba.
20180405224337_1.jpg

Dosya Ekleri

• 20180405224607_1.jpg
    20180405224607_1.jpg
    284,6 KB · Görüntüleme: 236
  • 20180405224627_1.jpg
    20180405224627_1.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 223
  • 20180405224634_1.jpg
    20180405224634_1.jpg
    133,1 KB · Görüntüleme: 259
Değerler gayet iyi gözüküyor. Fazla ısınma yok, yüksek RAM kullanımı, darboğaz gözükmüyor. 60-70FPS'lerden 20'lere falan ani düşmeler falan yoksa herkesin yaşadığı standart durumlar gibi duruyor. Bu arada sistemin 1080P kaldıracak seviyede. Ayarlardan çözünürlüğü 1080P'ye alırsan işlemciden daha çok ekran kartı üstlenir yükü.

Değerler gayet iyi gözüküyor. Fazla ısınma yok, yüksek RAM kullanımı, darboğaz gözükmüyor. 60-70FPS'lerden 20'lere falan ani düşmeler falan yoksa herkesin yaşadığı standart durumlar gibi duruyor. Bu arada sistemin 1080P kaldıracak seviyede. Ayarlardan çözünürlüğü 1080P'ye alırsan işlemciden daha çok ekran kartı üstlenir yükü.
Teşekkür ederim öncelikle cevabın için
Aniden masmalar oluyor windowsta yavaş çalışıyor biraz hddenmi acaba ?

5400RPM HDD o sisteme saçma olmuş açıkçası. Başlangıç programları ve arka plan uygulamalarından gereksiz olanları devre dışı bırak. Müsait olduğun bir ara SSD eklemesi yaparsan ciddi anlamda farkı hissedersin.

Nvidia GeForce Experience Ayarların nasıl? Açık kapalı karışık mı? Windows bildirimleri vb vb kapalı mı? Xbox Kapalı mı? Özellikle GeForce Experience 3D ayarları düzgün şekilde olduğunda daha verimlilik sağlıyor oyunlarda. Ekran görüntüsü alabilir miyim o bölümün?

5400RPM HDD o sisteme saçma olmuş açıkçası. Başlangıç programları ve arka plan uygulamalarından gereksiz olanları devre dışı bırak. Müsait olduğun bir ara SSD eklemesi yaparsan ciddi anlamda farkı hissedersin.
Teşekkürler,en yakın zamanda ssd ekleyeceğim sisteme.

Nvidia GeForce Experience Ayarların nasıl? Açık kapalı karışık mı? Windows bildirimleri vb vb kapalı mı? Xbox Kapalı mı? Özellikle GeForce Experience 3D ayarları düzgün şekilde olduğunda daha verimlilik sağlıyor oyunlarda. Ekran görüntüsü alabilir miyim o bölümün?
Bir saniye hocam ss alıyorum hemen.

Teşekkürler,en yakın zamanda ssd ekleyeceğim sisteme.

Bir saniye hocam ss alıyorum hemen.
Windows bildirimleri kapalı değil onu kapatacağım şimdi,Xbox kapalı ve sizin dediğiniz yer tam olarak burası mı?

Dosya Ekleri

• expreince-min.png
    expreince-min.png
    405,8 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleme:
Kesinlikle HDD yüzünden. Bende aynı özelliklerde laptop kullanıyorum kanser olan HDD'yi söktüm ve SSD taktım şuan bilgisayar uçuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı