i5 7400 Düşük GPU Kullanımı ve FPS Düşmesi

@THE_MILLER ,

Etiketleme bu sefer oldu sanırım. Hayır Vsync kapalı. CPU %100 ulaşma sorunu format attıktan sonra düzeldi. Fakat GPU kullanımı arada bir düşüyor bu da kasmaya sebep oluyor. Bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vsync'yi açınca GPU ve CPU kullanımı 50 - 60 arası gidp geliyor. FPS 60'a sabitleniyor. Ve buda efekt yoğunluğunda FPS'nin 55'e düşmesine sebep oluyor. Hem yüksek FPS alıp hem de GPU kullanımında drop yememenin yolu yok mu ? Defender devre dışı bırakmıştım zaten.

İlgi gösterdiğiniz için teşekkürler. Evet ekran çözünürlüğünü düşürdüğümde yine GPU kullamında düşmeler mevcut. Sizce kartım bozuk olabilir mi ? Bu arada oyunlarımın harici ekran kartı ile çalıştığına eminim. GPU bildirim ekranında çalışan oyunları görebiliyorum.

Son düzenleme:
Yine de belirtilen ayarları uygulayıp deneyin. Gözüken yazılımsal bir durum olmadığı. Darboğaz olacağını da düşünmüyorum. Garantisi vardır ve bitmemiştir ekran kartı çıkış tarihine bakacak olursak. Gönderebilirsiniz, en azından varsa bir sorun yenisini verirler yoksa da ekran kartınızda sorun olmadığını öğrenirsiniz. Bu süreçte dahili ekran kartınız ile oyun oynayamayacak olsanız da işlemlerinizi görürsünüz.

Fotoğrafa bir bakar mısınız ? Görüntü bağdaştırıcılarında 1 tane ekran kartı gözüküyor sadece. Videodaki seçenekler yok.

12.png

Son düzenleme:
8X MSAA açık. Benchmark sonuçlarım böyle. Fakat ani GPU düşmelerine çözüm bulamamak gerçekten üzücü. Bir şey farkettim test yaparken GPU power ani olarak %75 - 65 arası sürekli gidip geliyordu.
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı