i5-7400 için ekran kartı önerisi

Ekran kartı alacağım zaman bana RX570 öneren arkadaşlarım nerde? Ya bilgisayardan soğudum ben haziranda aldım bu kartı, ekim oldu garantiden çıkmıyor. 😂 en son garantinin bulamadığı arızayı zarfa ben koydum yolladim.

Dosya Ekleri

• 20191001_235328.jpg
    20191001_235328.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 70
  • 20191005_111138.jpg
    20191005_111138.jpg
    631,8 KB · Görüntüleme: 62
Öncelikler merhaba.
Şu sıralar ekran kartı almak istiyorum. Ama şu konuda takıldım. Şu an ki sistemim bu şekilde;

i5-7400 işlemci.
8 GB 2400 MHz RAM.
H110-M anakart.
R7 265 ekran kartı (şu anki)

Sorum şu, araştırdğıma göre işlemciye darboğaz yaptırmadan alabileceğim en yüksek kart 570. Benim bütçe olarak alabileceğim en yüksek kart 590+. Sizce 570 mi almam gerekir yoksa bütçemin yettiği en iyi kartı mı? 2. Soru da ekran kartı darboğazdan kaçmak için ekran kartını daha düşük tutmak daha mı mantıklı?

Açıklama: Bu soruyu sormamın nedeni internette gördüğüm birkaç video. Bazı insanlar Pentium işlemciler ile çok yüksek ekran kartlarını çalıştırmayı deneyip"evet, darboğaz oluyor. Ama ekran kartının yüksek olması her zaman daha iyidir. Çünkü yüksek FPS demektir" demeleridir. Şimdiden teşekkür ederim.
rx 570 en iyisi bu işlemci için bence.

Ekran kartı alacağım zaman bana RX570 öneren arkadaşlarım nerde? Ya bilgisayardan soğudum ben haziranda aldım bu kartı, ekim oldu garantiden çıkmıyor. 😂 en son garantinin bulamadığı arızayı zarfa ben koydum yolladim.
Bunun RX 570 ile ilgisi ne hocam? Teknoloji şans işi. Benim de RTX 2070'im garantiden gelemiyor, sürekli sorun. Gelip 2070 almayın mı yazayım buraya?

Bunun RX 570 ile ilgisi ne hocam? Teknoloji şans işi. Benim de RTX 2070'im garantiden gelemiyor, sürekli sorun. Gelip 2070 almayın mı yazayım buraya?
Dostum sen bir AMD ekran kartlarının sorunlarını forumda araştırsana. Ben NVIDIA önerdim mi bir bak? Öyle yaz bana. NVIDIA en fazla gördüğüm sorun FPS düşmesi ama AMD kitlenme, donma, ekran kararması vs.

Dostum sen bir AMD ekran kartlarının sorunlarını forumda araştırsana. Ben NVIDIA önerdim mi bir bak? Öyle yaz bana. NVIDIA en fazla gördüğüm sorun FPS düşmesi ama AMD kitlenme, donma, ekran kararması vs.
Çünkü AMD ucuz. Diyelim forumda 100 kişi var. 90'ı f/p açısından AMD kullandığı için kullanıcıda bir sorun olduğunda bunun AMD olma olasılığı Nvidia olma olasılığından bir hayli yüksek. Çoğu sorunların da kart ile alakası yok. Ekranda kararma yazıyorlar sorun kabloda çıkıyor. Düşük FPS yazıyorlar sorun tek kanal RAM kullandıkları için misal veriyorum. Derler ya nerde çokluk orda b... O hesap işte.

Çünkü AMD ucuz. Diyelim forumda 100 kişi var. 90'ı f/p açısından AMD kullandığı için kullanıcıda bir sorun olduğunda bunun AMD olma olasılığı Nvidia olma olasılığından bir hayli yüksek. Çoğu sorunların da kart ile alakası yok. Ekranda kararma yazıyorlar sorun kabloda çıkıyor. Düşük FPS yazıyorlar sorun tek kanal RAM kullandıkları için misal veriyorum. Derler ya nerde çokluk orda b... O hesap işte.
Dostum pazar payı NVIDIA'da fazla olmasına rağmen, AMD tarafında sorun çok ve ben birşey önermedim farkettin mi al ya da alma demedim guldum. Ama bu gerçeği hız ardı etmek saçma olur ben AMD kullanıcısı olarak bunu yazabiliyorum ama bazı arkadaşlara heralde AMD para veriyor anlamıyorum.

@Silinen üye adlı şahısa kalsa RX 570 alev alev yanıyor çalışırken. Çok boş mesajları var.

Tek fanlı RX 570'i 1410 MHz çekirdek ve 2000 MHz bellek OC ile kullanıyorum, sıcaklık maks 75 derece oldu.

Arkadaşlar , ilginiz için teşekkür ederim ancak konu gereğinden fazla dağalmışa benziyor. Benim söylemek istediğim "hangi kartı tercih edebilirim" değildi , söylemek istediğim " işemcimin tam güç vererek çalışacağı ekran kartı yerine daha güçlü ama biraz darboğaz yapacak ekran kartını mı tercih etmeliyim " Sorusuydu ...

Madem bu kadar konuşulmuş bende kendi fikrimi belirteyim. Bu devirde nvidia almak pek mantıklı değil bence. Amd kartlar'ın tek problemi ısınmadır , bunu gözlemledim evet. Ama bu bir kart sonuçta . ÜStünden o kadar akım geçiyor ısınması normal. Senin bu kartı güzel bir ortamda soğutman gerekiyor. Velhasıl konu daha fazla dağılmadan ve tartışmadan çıkıp kavgaya dönüşmeden herkese çok teşekkür ediyorum. İyi günler , iyi çalışmalar yada iyi oyunlar dilerim.

İşte bahsettiğim tam olarak bu. Sıfır ürün alınıyor azımsanamayacak miktarda insan garantiyle servis ile uğraşıyor. Çok ciddiyim Nvidia'da ben böyle bir durumla karşılaşan birisini görmedim. Bu sebeplerden ötürü önermiyorum zaten.

AMD yaşayanların sorununu daha fazla forumda karşımıza çıkma sebebini "AMD kötü, başarısız" tarzı cümleler ile sebeplendirmeye çalışan kişiler zaten ne analitik düşünme kabiliyetine ne de nüfus çoğunluğuna göre oran koymayı biliyordur. 7400 için alınacak en üst kart bence RX 570.

Geri
Yukarı