i5 7400 oyun oynarken 66 derecede güç kaybı olur mu?

Daha fazla  
Benim sistemim:
RX 570 4 GB ekran kartı.
i5 7400 işlemci.
8 GB (DDR4 2400 MHz) RAM.
500 Watt güç kaynağı.
250 GB SSD.
500 GB HDD.
Ben öncelikle GTA 5 indirdim en yüksek ayarda rahat oynadı fakat işlemcim 60-65 derecede geziyor ekran kartım ise 70-73 derecede geziyor aynı şekilde Mount and Bannerlord indirdim o oyunu da en yüksekte rahat oynadı fakat işlemci 60-67 nadiren de olsa bazen 70 dereceye bile çıktı. Ekran kartı da en fazla 75 derece oldu. (Fakat genelde sadece Bannerlord'da işlemci 66 derece ekran kartı 65-68 derece oluyor.)Bu değerler normal mi bilgisayarımda herhangi bir güç kaybı olur mu? (Boştayken işlemcim 30 - 45 derece) bir de ben bilgisayarımı yormamak için FPS sınırlaması koydum 40 FPS'de kalıyor fakat FPS sınırlaması koyunca ekran kartı %0 çalışıyor. Aslında genelde %100 - %80 arası çalışıyor da ara sıra 5-10 saniyeliğine %0 oluyor performans kaybı olmuyor da ben bu ekran kartını 2 gün önce aldım. O yüzden korktum bozuksa iade edeyim. Sistemimde bir sorun var mıdır? Bir şey yapmam lazım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar normal. Sorun yok. Kaby Lake'in zaten çok soğuk çalışan bir seri olduğu söylenemez. RX 580 kullanan birisi olarak da RX 570 için o değerlerin iyi olduğunu söyleyebilirim. Kasanızın hava akışı nasıl o da önemli. Hava alabileceği bir yer yoksa o da etkiler sıcaklığı. Farkı görmek için yan kapağı da açık tutabilirsiniz bir süre.

FPS sınırlaması koymanıza gerek yok. Bilgisayarı yorsanız da yormasanızda bir süre sonra her oyunu oynatamayacağı bir gerçek. Kendinizi performanstan mahrum etmeyin. Sırf GTA 5 veya Mount and Blade oynuyorsunuz diye de bilgisayar yorulmayacaktır. İşi o. Bırakın yapsın.

Son düzenleme:
Haklısınız fakat benim için önemi olmayıp bilgisayarı zorlayan şeyleri kapatmak için yaptım. Ben bu bilgisayarı elimden geldiğince ömrünü uzun tutmak istiyorum. Bir de dediğinizi denedim kapağını açtım derece daha hızlı yükseldi demek ki hava akışı iyiymiş. Ekran kartı 70 derece işlemci 65-60 arası sıcaklık olursa güç kaybı yaşar mıyım? (3 saat falan oynasamda sıcaklık aynı nadiren işlemci 65 derece ekran kartı da nadiren 75 derece oluyor.)
Haklısınız fakat benim için önemi olmayıp bilgisayarı zorlayan şeyleri kapatmak için yaptım. Ben bu bilgisayarı elimden geldiğince ömrünü uzun tutmak istiyorum. Bir de dediğinizi denedim kapağını açtım derece daha hızlı yükseldi demek ki hava akışı iyiymiş. Ekran kartı 70 derece işlemci 65-60 arası sıcaklık olursa güç kaybı yaşar mıyım? (3 saat falan oynasamda sıcaklık aynı nadiren işlemci 65 derece ekran kartı da nadiren 75 derece oluyor)

Son düzenleme:
Değerler normal herhangi bir kayıp yaşamazsınız.

Geri
Yukarı