i5 750 - GT 1030 Sistem Yükseltme Önerileri

Hakan4435

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle sistemimi tanıtayım;

Anakart: P55m-sd40 OC Genie
İşlemci: i5 750
Bellek(RAM): 2x2 GB Elixir
Ekran kartı: GT 1030

İşlemcimden gayet memnunum %100 yük altında kendi soğutucu ile 70-75 derece arasında dolanıyor.
İşlemci ömrünün bittiği nereden anlarım 70-75 derece iyi değer mi stok soğutucuya göre?
Günümüz oyunlarında yetecek kadar overclock yapmak istiyorum, Arctic Freezer 33 Plus yeterli olur mu? (2.66 GHz'den 3,6 GHz'e)
Ya da önceki açtığım konuyu yapmalı mıyım? (aliexpress yerine sahibinden uygun fiyata bulursam alırım aliexpress'e güvenmiyorum) i5 750'den Xeon X3440'e geçmeye değer mi?

Tek slot 4 GB RAM de almayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizi değiştirmenize gerek yok rami 8 yapın sisteme en azından rx 460,rx 560 yada gtx 1050 alınması lazım ikinci el 400-450 tl arası rx 460 bulunabiliyor sisteme ilk yapılması gereken ram takviyesi ve ekran kartı

Şuanlık öğrenci olduğumdan bütçem yok, biriktircem.
Ekran kartını da değiştiremem daha 2-3 hafta oldu alalı ve 365 tlye aldım.
Günümüz oyunlarında en az i5-2400 yada 3400 istediği için O.C. düşünüyorum zaten daha önce hiç yapmadım.
Sorun çıkarmasın istiyorum o kadar.
Low'da da oynarım o problem değil.
Sistemimin daha ne kadar detayını anlatıyım i5 750 2.66ghz - ddr3 1333mhz 2x2gb Elixir ram - GT 1030

Şuanlık öğrenci olduğumdan bütçem yok, biriktircem.
Ekran kartını da değiştiremem daha 2-3 hafta oldu alalı ve 365 tlye aldım.
Günümüz oyunlarında en az i5-2400 yada 3400 istediği için O.C. düşünüyorum zaten daha önce hiç yapmadım.
Sorun çıkarmasın istiyorum o kadar.
Low'da da oynarım o problem değil.
Sistemimin daha ne kadar detayını anlatıyım i5 750 2.66ghz - ddr3 1333mhz 2x2gb Elixir ram - GT 1030

Bütçen yok ise bütçen olduğu zaman konu açsaydın. Şuan 100 olan belki parayı biriktirdiğinde 70 TL olacak. Şimdi verilen parça fiyatları almaya kalktığında birbirini tutmaz.

Bütçen yok ise bütçen olduğu zaman konu açsaydın. Şuan 100 olan belki parayı biriktirdiğinde 70 TL olacak. Şimdi verilen parça fiyatları almaya kalktığında birbirini tutmaz.

Zaten buradan sadece parça tavsiyesi alıcam öyle çok'ta para harcamak istemiyorum.
Sonuç'ta 9 yıllık bir bilgisayar bi 5 sene daha beni götürsün diye ram takviyesi ve o.c. yapmayı planlıyorum. Mantıklı olur mu? diye ve Sizden tavsiye, öneri almak için açtım konuyu.

Zaten buradan sadece parça tavsiyesi alıcam öyle çok'ta para harcamak istemiyorum.
Sonuç'ta 9 yıllık bir bilgisayar bi 5 sene daha beni götürsün diye ram takviyesi ve o.c. yapmayı planlıyorum. Mantıklı olur mu? diye ve Sizden tavsiye, öneri almak için açtım konuyu.

Anlıyorum seni de. RAM takviyesi kesinlikle yapman gerekiyor 4GB RAM yeterli değl günümüz oyunları için. Hız aşırtma yapmadığın halde yükte 70-75 i görüyorsan O.C ile 85-90 ı görmen mümkün olabilir. Yeni bir soğutucu alman mantıklı olabilir veya soğutucuna göre kısıtlı bir O.C yapabilirsin.

Anlıyorum seni de. RAM takviyesi kesinlikle yapman gerekiyor 4GB RAM yeterli değl günümüz oyunları için. Hız aşırtma yapmadığın halde yükte 70-75 i görüyorsan O.C ile 85-90 ı görmen mümkün olabilir. Yeni bir soğutucu alman mantıklı olabilir veya soğutucuna göre kısıtlı bir O.C yapabilirsin.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Gskill 4GB DDR3 1333Mhz RAM F3-10666CL9S-4GBRL - Nanokatalog
RAM olarak bunu buldum anakartımda önceden denenmiş ve kullanılmış iş görür mü ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı