i5 750 hız aşırtma

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Pek anlamam ama buradaki arkadaş kolayca yapmış. Ben de eğitici videolardan bakarak yaparsam sorun çıkar mı?

Sistemim;
msi gtx 960 2g
650 WATT cooler master PSU
8 gb 1333MHZ ram
gigabyte p55 USB3

Bir sistemim var. Gerçekten kapsamlı bir yardıma ihtiyacım var. Galiba 3. konu açışım ama detay vermeme rağmen fazla ilgilenilmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bugün bir minecraft testi yaptım gtx 960 2g gigabyte p55 usb3 sistemimde geç harita yüklenmeleri ve ani droplar yaşadım sizce işlemci mi sorun çıkartıyor ana kart mı?

Son düzenleme:
Ayrıca gigabyte'ın kendi sitesinde anakartımın tanıtım sayfasında windows 7 uyumlu olduğu yazıyor ve şuan windows 8.1 pro bir sisteme sahibim güncelleştirmeleri de tamamladım.

Son düzenleme:
Yaşanan sıkıntıların eğer OC ile GHZ i 3 lü değerlere çıkıp biraz daha arttırdığımda çözüleceğini düşünüyor musunuz? Çünkü soğutmamdan yana bir sıkıntım yok sanıyorum oldukça iyi bir fan sistemi ve güç kaynağına sahibim.

Son düzenleme:
Evet kasmalar bir nebze düşecektir. Soğutucunuzun modeli nedir? Bunu da söyleseydiniz iyi olurdu. Bu arada overclock aşama aşama yapılacak bir iştir yani 133'den 140'a 140'dan 150'ye gibi. Her aşamada yarım saatlik Prime95 testi çalıştırıp sıcaklıkları (AIDA64 ile) kontrol ediyoruz. Sıcaklıklar 75C'nin altındaysa ve sistem stabil ise bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Böyle böyle OC yapıyoruz. Bütün sorumluluğun size ait olduğunu unutmayın.

Kasam bu fakat soğutucumun ne olduğunu bilmiyorum nereden öğrenebilirim?

Dosya Ekleri

• rc-692-kka3-650w-z.jpg
    rc-692-kka3-650w-z.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 265
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı