i5 7500 ve GTX 1060 9GBPS 6GB Düşük GPU Kullanımı

Yer
İstanbul
Daha fazla  
  • I57500
  • MSI Gaming X+ GTX 1060 9Gbps 6G
  • 8X2 2400MHZ Corsair CL16
Merhaba arkadaşlar, herhangi bir oyunda MSI Afterburner'dan baktığım zaman işlemcimin fazla yüke girdiğini ekran kartımın da %50 ve %80 arasında dolaştığını görüyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Çok fazla FPS dalgalanması ve drop oluyor bu da çok rahatsız edici.

Son düzenleyen: Moderatör:

Peki darboğaz var onu anladım fakat orta seviye sistem önerilerinde i5 ve GTX 1060 tavsiye ediliyordu. Darboğaz olması normal mi? Biraz fazla yokmu darboğaz?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    490,7 KB · Görüntüleme: 51
Peki darboğaz var onu anladım fakat orta seviye sistem önerilerinde i5 ve GTX 1060 tavsiye ediliyordu. Darboğaz olması normal mi? Biraz fazla yokmu darboğaz?
Öneriler eski oyunlar için yapılmış olabilir,
Bildiğim kadarıyla 7600-8400-8500 tavsiyesi yapılıyordu,

Tek bir kare var ancak darboğaz olup olmadığından emin olamıyorum çünkü cpu kullanımı %80 civarı.
Görüntü kalitesi ayarların ne durumda? düşürmeyi denedin mi?

Öneriler eski oyunlar için yapılmış olabilir,
Bildiğim kadarıyla 7600-8400-8500 tavsiyesi yapılıyordu,

Tek bir kare var ancak darboğaz olup olmadığından emin olamıyorum çünkü cpu kullanımı %80 civarı
Yanlış hatırlamıyorsam i5 6400 ile sistem toplamıştı Technopat ve hiçbir sorun yoktu. Sürekli bu değerlerde sonuç alıyorum bu görüntü de BF1'den. Eskiden böyle değildi bu haritada daha yüksek değerler alıyordum.

Dosya Ekleri

• s.jpg
    s.jpg
    225,5 KB · Görüntüleme: 48
Isı değerlerinde sıkıntı yok :/
Eskiden daha yüksek değerler alıyordun :/
Önerebileceğim şeyler genel şeyler, anlatılanlardan performans düşüşü sebebini belirlemek mümkün değil:
1. DDU ile ekran kartı sürücülerinin temizlenmesi,
2. Temiz bir windows kurulumu yapılması,
3. Macun değişimi,
4. Kasa temizliği,
5. Kablo kontrolleri,
6. Driverlerin güvenli modda yüklenmesi

Isı değerlerinde sıkıntı yok :/
Eskiden daha yüksek değerler alıyordun :/
Önerebileceğim şeyler genel şeyler, anlatılanlardan performans düşüşü sebebini belirlemek mümkün değil:
1. DDU ile ekran kartı sürücülerinin temizlenmesi,
2. Temiz bir windows kurulumu yapılması,
3. Macun değişimi,
4. Kasa temizliği,
5. Kablo kontrolleri,
6. Driverlerin güvenli modda yüklenmesi
Sürücüyü tekrar yüklerim. Yeni Windows kuralı bir hafta oluyor. Kablo kontrolü dediğiniz nedir?

Sürücüyü tekrar yüklerim. Yeni Windows kuralı bir hafta oluyor. Kablo kontrolü dediğiniz nedir?
Windows kurulumunda sıkıntı çıkmış olabilir, eskiden daha iyi değer alıyordum diyordunuz, belki de kaynağı budur.
DDU ile güvenli modda kaldırıp güvenli modda yükleyin.
Ekran kartı, anakart pinlerinin gevşememiş/çıkmamış olmasının kontrolü.

Windows kurulumunda sıkıntı çıkmış olabilir, eskiden daha iyi değer alıyordum diyordunuz, belki de kaynağı budur.
DDU ile güvenli modda kaldırıp güvenli modda yükleyin.
Ekran kartı, anakart pinlerinin gevşememiş/çıkmamış olmasının kontrolü.
Eskiden dediğimin üstüne bir iki kere tekrar kurulum yaptım. Dediklerinizi deneyeceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı