i5 7500 vs R5 3600

Selamlar,

Sistemimde i5 7500 var ancak Ryzen geçişi yapmak istiyorum. Düşündüğüm işlemci ise R5 3600. Performans konusunda farklar nelerdir? Hangisi daha iyidir?

Teşekkürler şimdiden.

Dostum çağ atlamış olursun iki işlemci birbirine rakip bile değil gönül rahatlıyla alabilirsin istersen 10400F te alabilirsin 600TL daha ucuz fakat performansları aynı hatta 1tık bile daha iyi.

Selamlar,

Sistemimde i5 7500 var ancak Ryzen geçişi yapmak istiyorum. Düşündüğüm işlemci ise R5 3600. performans konusunda farklar nelerdir? Hangisi daha iyidir?

Teşekkürler şimdiden.

R5 3600 %12 daha iyi performans veriyormuş bu videoyu izleyebilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bütçeniz varsa alın. Fakat 7500 bir süre daha işinizi görecektir. Elinizde hali hazırda var anladığım kadarı ile, satın almayacaksınız. Yeni işlemciye ihtiyacınız çok fazla yoksa bir sene daha bekleyip hem İntel hem de Amd tarafinda yeni soket yapısı ve DDR5 bellekleri bekleyebilirsiniz bence.

Dostum çağ atlamış olursun iki işlemci birbirine rakip bile değil gönül rahatlıyla alabilirsin istersen 10400F te alabilirsin 600TL daha ucuz fakat performansları aynı hatta 1tık bile daha iyi.
Nerede 600 TL fark var? 300 TL daha pahalı 3600 ama daha yüksek RAM MHz desteği sunuyor ve daha performanslı. 10400F'i Z490 ile kullanmadıktan sonra 3600'den hem daha az performans alırsın hem de ileride 11. nesile yükseltemezsin.

Geri
Yukarı