i5 7600 alınır mı?

2001

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kısaca ikinci el 750 TL i5 7600,850 TL i5 7600K buldum ancak anakartım B250G olduğu için i5 7600 alayım dedim. Almadan önce ekran kartım RX 580 yayın yapmıyorum. Özellikle PUBG vb. oyunları rahat oynatır mı? Diye aklımda kuşku kalmaması için sizlerin fikirlerini almak istedim. Şu an ki CPU G4560 şimdiden teşekkürler.

Her iki işlemciyi de sorunsuz kullanabilirsiniz.İsterseniz i7 modellerine de bakabilirsiniz.Fakat bütçenizi zorlayabilir.

750 TL 6. ve 7. nesil i5 işlemci için kesinlikle değmeyecek bir fiyat. Belki biraz uğraştırabilir ama yerinizde olsam anakart ve RAM'i de değiştirip Ryzen 5 1600'e geçmeye bakardım. 6. ve 7. nesil i5'ler gereksiz pahalı. Ayrıca AC Odyssey gibi oyunlarda darboğaz kaçınılmaz olacaktır diye düşünüyorum.

Bütçeden yana sıkıntı yok ancak fazla oyun oynamadığım için gereksiz yükseltme yapmak istemedim. Sadece CS:GO ve MMORPG oyun oynadığım için G4560 yetiyordu ancak sıkıldım o oyunlardan ve PUBG gibi oyunlarda takıldığı için sinirim bozuluyor. R5 3600 ve B450 anakart alsam şu an elimde 8 GB 2133 MHz RAM mevcut RAM almama gerek var mı ? ileride değiştiririm onu da. Bir de B450 anakart aldığımda güncelleme yapmam gerekecek mi? Bana işlemci ve anakart almam için önereceğiniz siteler varsa alabilirim. Umarım R5 3600 ile hiçbir sıkıntı yaşamam. Cevaplar ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Bütçeden yana sıkıntı yoksa sistemi bir kere güncelle tam güncelle. O zaman işlemcini R5 3600 anakartını Gigabyte B450 S2H(İstersen daha üst seviyede alabilirsin ama bence gereksiz masrafa da gerek yok) RAM'ini de 2x8 GB 3000-3200 Mhz RAM ile değiştir yeter. Uzun bir süre sistem seni idare eder etmediği yerde de ekran kartı yükseltmesi ile kaldığın yerden devam edersin. Site olarak İncehesap, Teknobiyotik gibi sitelerden alışveriş yapabilirsin. Özellikle anakartı alırken BIOS güncellemesi yapmalarını rica edersen iyi olur. Hatta almadan önce arayıp bir sor ona göre al. Ya da hiç uğraşmak istemiyorsan Asrock anakartlar direk 3000 serisi işlemcilerle uyumlu olarak satılıyor onlardan da alabilirsin.

Eklemeyi unuttum elindeki RAM Ryzen sistemler için pek kullanışlı değil. Ne olur ne olmaz onuda değiştir sen. En az 3000 Mhz almaya bak. İstersen ilk etapta 1x8 GB al daha sonra 16'ya yükselt.

Teşekkürler dediğiniz gibi yapıp RAM de alacağım ve anakart güncellemesini sormadan almayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı