i5 7600K stok GTX 1080 darboğaz

Vexrin

Hectopat
B150M Bazooka Anakartım mevcut ve i5 7600K İşlemcim var Ekran kartım ise MSI GeForce GTX 1080 8 GB 256 Bit'lik, Ne yaptığını bilmeyen bir bilgisayarcı yüzünden bu sistemi toplamıştım ve Darboğaz yaşıyorum bildiğiniz üzere, OC yapamıyorum çünkü bu anakarta yapılmıyormuş, Dar boğazdan kurtulmam için Almam gereken işlemciyi Söylebilecek birisi var mıdır i7 7700K Diye düşündüm ama doğru mudur bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Z serisi anakart alıp OC yapabilirsiniz, ikinci el fiyatları ucuz. En ucuz çözüm bu olur. 7600K OC sonrası K olmayan İ7 7700'e tek çekirdekte fark atar hatta çokluda bile baya yaklaşıyor.

Son düzenleme:
B150M Bazooka Anakartım mevcut ve i5 7600K İşlemcim var Ekran kartım ise MSI GeForce GTX 1080 8 GB 256 Bit'lik, Ne yaptığını bilmeyen bir bilgisayarcı yüzünden bu sistemi toplamıştım ve Darboğaz yaşıyorum bildiğiniz üzere, OC yapamıyorum çünkü bu anakarta yapılmıyormuş, Dar boğazdan kurtulmam için Almam gereken işlemciyi Söylebilecek birisi var mıdır i7 7700K Diye düşündüm ama doğru mudur bilemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
7700K işlemci en az 1500-2000TL bandında bir model. Bence 1300 lira bandına R5 1600AF ve B450 S2H anakart alabilirsiniz. Çoklu çekirdekte OC yapılmış 7700K modelini bile geçiyor 😀

Ekran çözünürlüğünüz 1080p ise, o işlemcinin GTX 1080 ile başa çıkamaması gayet normal bir durum. İşlemci değiştirecekseniz de o soket için yatırım yapmayın, ikinci el 7700K'lar resmen ateş pahası. Sisteminizi satabiliyorsanız parça parça komple satın derim, güç kaynağınız, kasanız ve HDD/SSD'niz sağlamsa sizde kalabilir. GTX 1080'i minimum Ryzen 5 3600/i7 8700 seviyesindeki işlemciler 1080p'de ancak doyurur. Size önerim R5 3600 tabanlı bir yeni sistem toplamanız.

Yani işlemci dursun Anakart Al diyorsunuz, OC yapma işlemi kolaymıdır ya da soğutucu istiyecekmidir bunlar hakkında bir bilgim olmadığı için soruyorum, Eğer Anakart alıp OC yaparsam Dar boğazdan kurutlurmuyum tamamen?
Ekran çözünürlüğünüz 1080p ise, o işlemcinin GTX 1080 ile başa çıkamaması gayet normal bir durum. İşlemci değiştirecekseniz de o soket için yatırım yapmayın, ikinci el 7700K'lar resmen ateş pahası. Sisteminizi satabiliyorsanız parça parça komple satın derim, güç kaynağınız, kasanız ve HDD/SSD'niz sağlamsa sizde kalabilir. GTX 1080'i minimum Ryzen 5 3600/i7 8700 seviyesindeki işlemciler 1080p'de ancak doyurur. Size önerim R5 3600 tabanlı bir yeni sistem toplamanız.

Bütçem ne yazıkki yetmiyor yeni bir pc toplamaya En makul yok hangisi ise onu yapmak istiyorum, OC yapabilen bir anakart alıp Dar boğazdan kurtulma şansım varmıdır sizce?

Z serisi anakart alıp OC yapabilirsiniz, ikinci el fiyatları ucuz. En ucuz çözüm bu olur. 7600K OC sonrası K olmayan İ7 7700'e tak çekirdekte fark atar hatta çokluda bile baya yaklaşıyor.
En ucuz yöntem de bu olur. Tabi kule tipi bir soğutucu varsa 😀 Yine de 1080P için sonuna kadar OC yapılmış 7600K bile GTX 1080 beslemede yetersiz kalabilir.

7700K işlemci en az 1500-2000TL bandında bir model. Bence 1300 lira bandına R5 1600AF ve B450 S2H anakart alabilirsiniz. Çoklu çekirdekte OC yapılmış 7700K modelini bile geçiyor 😀

Çok güzel geçiyor, aynen 😁. R5 1600 OC'la ancak benzer seviyeye gelebilir, geçemez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
MSI Z370-A PRO 4000(OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
MSI
BU anakartın hepsi burada da fiyatı 900 TL Dar boğaz sıkıntısından kurtarırmı beni sizce?
Sisteminle uyumsuz bir anakart. Z270 modellerine bakman gerek.
Çok güzel geçiyor, aynen 😁. OC'la ancak benzer seviyeye gelebilir, geçemez.

Oyunlarda geçtiğini söylemedim. "Çoklu çekirdekte" daha güçlü

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı