i5 7600K stok GTX 1080 darboğaz

Benim RAM hızım 2133 MHZ sonradan bunun için Ram takviyeside Yapabilirim değil mi ve OC falan yapmam gerekicek mi Bu anakarta ?
2133MHz olduğu için performans biraz düşer. İleride yeni RAM alabilir veya mevcut belleğe OC yapabilirsin. Bu forumda 2133MHz belleği 3800MHz yapan kişiler var :D Siz de en kötü 3000MHz yaparsınız. İşlemciye OC yapmana gerek yok. Stok hali yeterli.

OC yapmak kolay. Ben bir dönem 6600K ve GTX 1080 kullandım. İşlemci kullanımı sürekli yüksek ama oynadığım oyunlarda darboğaz yaşamadım. İyi bir OC ile sizi pişman etmez. Bence işlemci değiştirmek gereksiz masraf olur.

İşlemciyi 4.8-5.0 GHz OC yaparak rahatlıkla kullanırsınız yalnız soğutucu da lazım. İleride bütçe olunca daha iyi bir işlemci alırsınız. Ryzen 4000 ya da Intel 10. nesil gibi.

Sakın 1. ya da 2. nesil Ryzen alma emin ol 7600K'dan daha düşük FPS alırsın birçok oyunda. 3. nesilden aşağı Ryzen işlemci alınmaz şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OC yapmak kolay. Ben bir dönem 6600K ve GTX 1080 kullandım. İşlemci kullanımı sürekli yüksek ama oynadığım oyunlarda darboğaz yaşamadım. İyi bir OC ile sizi pişman etmez. Bence işlemci değiştirmek gereksiz masraf olur.

İşlemciyi 4.8-5.0 GHz OC yaparak rahatlıkla kullanırsınız yalnız soğutucu da lazım. İleride bütçe olunca daha iyi bir işlemci alırsınız. Ryzen 4000 ya da Intel 10. nesil gibi.

Sakın 1. ya da 2. nesil Ryzen alma emin ol 7600K'dan daha düşük FPS alırsın birçok oyunda. 3. nesilden aşağı Ryzen işlemci alınmaz şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam oyunu %150 çözünürlük ayarı ile oynamış. Yani oyunu 1080P oynamıyor. 1080P %100 çözünürlük ayarı ile oynasaydı ciddi bir darboğaz yerdi :D

Bu 2 sini almayı planlıyorum şu an Soğutucu almam gerekiyormu bunda soğutucu varmı almam gerekicek mi?

OC yapılamayan tek anakart Ryzen serisinde A320 serisidir. B450 serisi ile OC yapılabilir. Attığın anakartı zaten ben önermiştim. Onunla da diğer tüm B450 anakartlar gibi OC yapılıyor merak etmeyin :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı