Çözüldü i5 8250U MX 130 ani FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusuf_xd7

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Oyunlarda CPU ve GPU sıcaklığı 65-70 derece olmasına rağmen FPS aniden düşüyor

Sistemim:
  • MX 130
  • i5 8250U
  • 8 GB RAM DDR4
  • 240GB M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Büyük ihtimalle düşük frekans yaptığı için öyle.
Bunu dene bir de;
Ben denedim ama sorunum çözülmedi belki sende işe yarar.
Bunu dene bir de;

Çözüm
Bunu dene bir de;

Kanka ben de fark etmiştim ne yapsamda işlemci ve ekran kartı sıcaklığım 70'i geçmiyordu hatta zorladığımda FPS düşmesi yiyip sıcaklığı 65 dereceye düşürüyordu PC.

Kanka bende fark etmiştim ne yapsamda işlemci ve ekran kartı sıcaklığım 70'i geçmiyordu hatta zorladığımda FPS düşmesi yiyip sıcaklığı 65 dereceye düşürüyordu PC.

Aynısını yaşıyorum ama çözemedim hala. Havalar sıcak olduğunda böyle oluyor bu. Yaz geldi, havalar ısındı bu problem başladı. Kışın hiç yoktu böyle bir şey.

Aynısını yaşıyorum ama çözemedim hala. Havalar sıcak olduğunda böyle oluyor bu. Yaz geldi, havalar ısındı bu problem başladı. Kışın hiç yoktu böyle bir şey.

Güç yönetimi yerine girip Max işlemci yüzdesini 70 çekmeyi denesene bende bir aralar çözüm olmuştu ama gene başladı.

Büyük ihtimalle sorun havalar soğumaya başladığında düzelecek ekim aylarında falan.

Benimki kışın da öyleydi ilk aldığımdan beri öyle.

Büyük ihtimalle sorun havalar soğumaya başladığında düzelecek ekim aylarında falan.

Benimki ilk aldığımdan beri öyle seninki ısıdan dolayı benimki ısıdan dolayı değil. Ondan sizin sayenizde çözdüm sorunu sağ olun.

Geri
Yukarı