i5 8300H GTX 1050 laptop Valorant ve Minecraft'ta düşük FPS

Azaza987

Hectopat
Öncelikle selam, ASUS TUF FX504GD EN1324 model bir laptopum var, Valorant'ta 90-120, Minecraft'ta 150 FPS falan alıyorum ve oyunların grafikleri en düşükte. Bu sorunun çözümü ne olabilir?

Dahili kullaniyor olabilir fis takiliyken deneyin guc artisi etki edebilir ve isinma sorununu takip edin gpu 85derecenin in ustune surekli cikmis olursa fps otamatik duser birde laptoplarda bazi ekran kartlari watt gucune gore ayrilir ama sizinki yuksek wattli islemcinizde h yuksek performans icin

Isınma sorununuz var mı? Kaç GB RAM'iniz var?

Evet bilgisayar cok ısınıyor 8 GB RAM

Adaptörde mi oynuyorsun yoksa pilde mi?

Adaptor
Dahili kullaniyor olabilir fis takiliyken deneyin guc artisi etki edebilir ve isinma sorununu takip edin GPU 85derecenin in ustune surekli cikmis olursa FPS otomatik duser bir de laptoplarda bazi ekran kartlari Watt gucune gore ayrilir ama sizinki yuksek Watt'li islemcinizde h yuksek performans için

Hrici kullanılıyor ve bilgisayarımı sarjdan hiç cıkarmıyorum masaustu gibi hep takılı ama GPU 85 dercenin ustune oyun acıldıgı an cıkıyor

Evet bilgisayar cok ısınıyor 8 GB RAM.

Adaptor.

Hrici kullanılıyor ve bilgisayarımı sarjdan hiç cıkarmıyorum masaustu gibi hep takılı ama GPU 85 dercenin ustune oyun acıldıgı an cıkıyor.

Laptop ısındığından dolayı frekans düşürüyordur. Fan temizliği yaptırıp terman macununu değiştirirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Ayrıca imkanınız varsa 8 GB daha RAM eklerseniz daha iyi olur.

Laptop ısındığından dolayı frekans düşürüyordur. Fan temizliği yaptırıp terman macununu değiştirirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Ayrıca imkanınız varsa 8 GB daha RAM eklerseniz daha iyi olur.

Bu dediklerinizin hepsini yaparsam ne kadar FPS artar. Ve benim laptopumun garantisi bitmedi içini açamam teknik servise gönderirsem bunları yaparlarımı ne kadar bir ucret alırlar.

Geri
Yukarı