i5 8400 ve RTX 2060 sistem toplama

Uyumlu. Yakın planda K ibareli bir işlemciye geçme planınız yoksa anakartı B360'a çekebilirsiniz. RAM'i 16 GB'a çıkarabilirsiniz muhtemelen kalan bütçe ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanki bu videonun bağlantısı olan sistem daha uygun gibi değil mi? Tabi parçaları internetten alırsak. Harddisk olarak ikinci el veya paranız olunca daha sonra alma gibi opsiyon kullanabilirsiniz. SSD şart bence.

Uyumlu. Yakın planda K ibareli bir işlemciye geçme planınız yoksa anakartı B360'a çekebilirsiniz. RAM'i 16 GB'a çıkarabilirsiniz muhtemelen kalan bütçe ile.
Peki sistemi i5 8400 yerine i5 9600k ile alsam önerebileceğiniz bir işlemci fanı olur mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanki bu videonun bağlantısı olan sistem daha uygun gibi değil mi? Tabi parçaları internetten alırsak. Harddisk olarak ikinci el veya paranız olunca daha sonra alma gibi opsiyon kullanabilirsiniz. SSD şart bence.
Forumlara baktım ama oyunları 1080p oynayacağım için intel öneriyorlar. Ryzen daha çok render vs. için kullanılıyormuş galiba.

Zaten bende i5 8400 olan sistemi paylaştım. Ayrıca bütçenizi belirtirseniz daha iyi olur bence. i5 9600k alıcak bütçeniz varsa neden rami 8gb olarak hesapladınız.

Zaten bende i5 8400 olan sistemi paylaştım. Ayrıca bütçenizi belirtirseniz daha iyi olur bence. i5 9600k alıcak bütçeniz varsa neden rami 8gb olarak hesapladınız.
Öncelikle bütçem 7000TL. i5 9600k alırsam fan da almak zorundayım ki bunu da yaparsam 7000 TL nin üstüne çıkıyor fiyat. Şimdilik 8gb ram alıp birkaç ay sonra bir 8 gb ram daha almayı planlıyorum.
Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com herhalde böyle daha mantıklı oldu sistem.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı