RTX 2060 ve i5 8400 sistem toplama

livesohigh

Hectopat
Daha fazla  
RTX 2060 ve i5 8400 tabanlı bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Doların vs. düşeceği yok daha da beklemenin anlamı yok.
Bazı oyunları (AC, Witcher, Far Cry gibi) 2K 60+ FPS'de stabil oynayabilirken bazı oyunlarda (Dota, CS:GO gibi competetive tarzı oyunlarda) 1K (hatta CS:GO için konuşacak olursam 1024x768 çözünürlükte :) ) 144+ FPS'de stabil oynayabilmek istiyorum.
Düşük çözünürlükte de yüksek FPS beklediğimden işlemcimin de tek çekirdek hızının güçlü olmasını istiyorum. Dolayısıyla AMD işlemcilere çok sıcak bakmıyorum.
Monitör dahil MAX bütçe 10.000 TL. Bu fiyat ne kadar düşerse o kadar iyi tabi ama performanstan ödün vermeden :)

Üstünkörü yarım saatlik bir araştırmayla aşağıdaki sistemi topladım, sizin de hangi parça doğru olmuş hangisinin daha iyi alternatifi var yorumlarınızı bekliyorum.

Sistem bu haliyle 9974 TL tutmakta.

10k-1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU daha kaliteli bir marka olabilir. Monitör için bu kadar bütçeniz varsa Amazon'dan G-SYNC monitör almanızı öneririm.

@Asım Demir öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Ancak amazon'a baktığımda hem 2k olup hem 144hz olan msi'ın tek modeli var o da aynı fiyata geliyor, ancak amazondan hiç alışveriş yapmadım ben bulamamış da olabilirim :) . G-Sync'li bir model göremedim, ayrıca G-Sync'in bana çok bir getirisi olur mu?
Aklınızda olan modeller var ise link ile verebilirseniz çok sevinirim

Dün bu konuyu araştırmaya başladım şans eseri bir kaç saat sonra sevgili @Recep Baltaş ve @Ali Güngör i5 8400&RTX 2060 tabanlı bilgisayar toplamışlar :) Videoyu da şöyle bırakayım;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Asus'un rog strix modeli emsallerine nazaran 300-400 tl daha pahalı olduğu için ben sisteme istememe rağmen koyamamıştım, vatanda şuan indirimliymiş. Sanırım buna yönelicem
Ancak videoda 2k testi hiç yapılmamış, rtx 2060 alıp sadece 1920x1080 çözünürlükte oynamak istediğimi düşünmüyorum.
@burakdudoglu sizce 2600x ile 8400 arasında "2k çözünürlükte" çok dramatik farklar olur mu?
teşekkürler şimdiden

144 FPS 2k da alman pek mümkün değil iki işlemci arasında dağlar kadarda fark olmayacaktır. FPS 10 15 fark olur ama toplam çalışma durumlarında %10 15 fark edecektir biraz video falan incelersen farkı görürsün yinede aynı sınıf işlemciler.

Aslında olay tercih meselesi ben ryzen 7 2700 veya 2700x veya i7 8700 e yönelip 1080p alabildiğim en yüksek FPS değerinide alacağım 2060 sonrasında 2080 vs ne alırsam performans alacağımda diyebilirsin.

Senin topladığın sistemde gayet iyi dediğim gibi seçimine bağlı sadece bence bu bütçede PSU ve Kasa daha kaliteli olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı