i5 8600K sistem CS:GO anlık FPS düşmesi

safakckmak

Hectopat
Arkadaşlar hepinize merhaba, son zamanlarda CS:GO'da çok ama çok anlık FPS droplar yiyor sistem. Normal zamanda FPS 400-500-600'lerde gezerken anlık olarak FPS 170'e 160'a düşüyor ve bu ekranda sinir bozucu bir takılmaya sebep oluyor. Oyunun FPS düşmesi yediği anlardaki MSI Afterburner verilerini de sizinle paylaşacağım. Aklınıza gelebilecek bütün Driver'lar güncel BIOS güncel, fanları temizledim, termal macun tazeledim, oyun dosyalarını doğruladım, format attım ne yaptıysam düzelmedi. Kaldı ki sıcaklık değerleri normal seyrediyor zaten.

Not: Gerekli mi bilmiyorum ama oyun esnasında ara ara CPU1, CPU2, CPU3, CPU4, CPU5, CPU6 değerleri birbirinden bağımsız olarak farklı zamanlarda %100 kullanıma ulaşıyor fakat bu esnalarda FPS düşmesi vs. yemiyorum. Yani bu anlık %100 CPU kullanımlarında bir problemle karşılaşmıyorum. Burada önemli olan ve nedenini bilmediğim kısımlardan birisi de drop yediğim anlarda oyun içindeki göstergede FPS düşüşüyle eş zamanlı olarak "VAR" değerinin artması... Oynadığım serverla ilgisi de yok çünkü her serverda bu sorunla karşılaşıyorum.

Daha iyi anlamanız açısından oyunda FPS düşmesi yediğim anları görebileceğiniz ufak bir video linki de bırakacağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar sevgiler.

Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8. ve 11. saniye arasını dikkatle izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.
  • CPU: i5 8600K 4.7GHz (stok hızda da aynı sorunla karşılaşıyorum)
  • GPU: MSI GTX 1060 6 GB
  • RAM: G.Skill 8x2 16 3200 MHz
  • PSU: Cooler Master 600W 80+
cs fps drop1.jpg
cs fps drop2.jpg

Geri
Yukarı