i5 8600K ve GTX 1050 Ti Sistem için Kasa ve Soğutucu Önerisi

atahanatmaca

Hectopat
Daha fazla  
Forumdan topladığım bilgilerle bu bileşenleri bir araya getirmeyi düşünüyorum. Eksiklik varsa bana bildirmenizi rica ediyorum ve son olarak kararsız kaldığım RAM, kasa ve soğutma için ne yapmam gerektiği. Alternatifleri koydum sizce hangisini seçmeliyim? Hava sirkülasyonunu en iyi nasıl sağlarım? RAM'lerde oyun için CL değeri mi yoksa MHz mi önemlidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel sistemler için CL değeri, Ryzen sistemler ve render sistemleri için MHz daha önemlidir.
Kasa tavsiyem Phanteks P400s Tempered Glass, PSU olarak da 60 TL daha bütçe arttırarak Evga 650GQ öneririm. HDD olarak Toshiba'nın o modeli yerine P300 öneririm. Soğutucudan anlamam, onu uzman arkadaşlar tavsiye ederler.

Hariçten soğutucuya şimdilik gerek yok. İlerde alacaksan da çok daha üst düzey 240 MM radyatörlü model tercih edebilirsin. Kasa olarak üstte önerilen Pro M modeli ilerde sıvı soğutucuya geçersen daha ideal olacaktır. PSU 700W düşük verimli PSU fazlasıyla gereksiz onun yerine yüksek verimli düşük 600-650 Watt Bronz PSU alınabilir. Anakart olarak 70 TL daha ucuz çift BIOS'lu bunu alsan da olur.

Son düzenleme:
Forumdan topladığım bilgilerle bu bileşenleri bir araya getirmeyi düşünüyorum. Eksiklik varsa bana bildirmenizi rica ediyorum ve son olarak kararsız kaldığım RAM, kasa ve soğutma için ne yapmam gerektiği. Alternatifleri koydum sizce hangisini seçmeliyim? Hava sirkülasyonunu en iyi nasıl sağlarım? RAM'lerde oyun için CL değeri mi yoksa MHz mi önemlidir?
1050 Ti, iyi bir karttır fakat 8600K için hakaret. 8600K, 7700K'ya denk olduğu için 1050 Ti ona göre kötü. Keşke danışsaydınız bize :(

RAM'lerde oyun için CL değeri mi yoksa MHz mi önemlidir?
MHz daha önemlidir fakat devasa bir MHz farkı (1000 ya da daha fazlası) olmadıkça pek hissetmezsiniz o farkı.

Hava sirkülasyonunu en iyi nasıl sağlarım?
O kasa zaten gayet iyi bir kasa. Asla üzmez sizi.
CPU Soğutucu: Xigmatek TYR SD1264B (Elimde mevcut)
Elinizde mevcut olan gayet iyi, sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok bence. O elinizde olan soğutma zaten o işlemciyi 4.3'e kadar OC edebilir.

Anakartı değiştirmeyin bence çünkü daha ucuzu yok şu an. Zaten Z serisi yani bir eksiği yok.

1050 Ti, iyi bir karttır fakat 8600K için hakaret. 8600K, 7700K'ya denk olduğu için 1050 Ti ona göre kötü. Keşke danışsaydınız bize :(

MHz daha önemlidir fakat devasa bir MHz farkı (1000 ya da daha fazlası) olmadıkça pek hissetmezsiniz o farkı.

O kasa zaten gayet iyi bir kasa. Asla üzmez sizi.

Elinizde mevcut olan gayet iyi, sıvı soğutmaya ihtiyacınız yok bence. O elinizde olan soğutma zaten o işlemciyi 4.3'e kadar OC edebilir.

Anakartı değiştirmeyin bence çünkü daha ucuzu yok şu an. Zaten Z serisi yani bir eksiği yok.
Forumda 1060 için 2000TL vereceğimi gördüklerinde gerek yok elindekiyle idare et ilerde sadece ekran kartı eklersin dedikleri için elimde mevcut olanla devam ettim. Yani ekstra para verip almadım 1-2 yıldır kart bendeydi zaten.

Forumda 1060 için 2000TL vereceğimi gördüklerinde gerek yok elindekiyle idare et ilerde sadece ekran kartı eklersin dedikleri için elimde mevcut olanla devam ettim. Yani ekstra para verip almadım 1-2 yıldır kart bendeydi zaten.
Hocam forumda bir konuda 1550 TL'ye Gigabyte GTX 1060 6 GB satılıyordu. Bir kontrol edin derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı