i5 9300H GTX 1050 sistemde düşük FPS

Emrecel.k

Hectopat
Valorant oynarken yüksek ayarlarda 35-100 arası alıyorum ama genelde 45-60 alıyorum. Ekran kartı sürücüm güncel.

İşlemci: i5 9300H.
GTX 1050 4 GB.
8 GB RAM 2666MHz.
512 GB M.2 SSD.

Not: Oyunu 1366X768 ve en düşük ayarlarda açsam bile en fazla 100-110 FPS alıyorum.

Bilen birisi veya birileri varsa yardımcı olursa sevinirim. (Laptop)

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-07-13 154020.png
    Ek Açıklama 2020-07-13 154020.png
    840,8 KB · Görüntüleme: 86
İşlemci sıcaklığın yüksek. Isınmadan kaynaklı frekans kıstığını düşünüyorum.
  • İç bakımı ve termal macun yenilemesini yapın.
  • Pil ayarlarından Dengeli modda iken, En iyi performansı seçerek oynayın.
  • Ayrıca oyun oynarken, arka planda çalışan uygulamaları azaltın.
  • Spotify, Discordi İnternet tarayıcısı vb. uygulamaları ise sistem durumuna küçültüp kullanın.
  • Oyun içinden V-Sync açarak oynayın. Daha istikrarlı bir performans alırsınız.
Masaüstü pencere yöneticisinin tüketimini azaltmak için, sistem görsel efektlerini düşürebilirsiniz. Bu işlemciye gömülü ekran kartının kullanımını azaltacaktır. Böylece işlemci tüketimin de azalacaktır.
Bağlantıda efektleri nasıl kısacağını anlattım. Ayrıca diğer önerdiğim yöntemleri de uygulayabilirsin. Sadece bellek tüketimi değil. İşlemciyi de kullanan uygulamala ve görevleri azaltmış olursun.
En son olarak UE4 oyunlarının, genel olarak işlemci sömürme huyları var. Fortnite dışında bu oyunla yapılan çok FPS oyunu oynadım. Daha bu sorunları çözebilene rastlamadım. Valorant aynı sorunlar var. Grafikleri en yükseğe çeksen bile, halen işlemciye yükleniyor. Bu tarz oyunlar için daha üst model bir Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü geçiş yapman faydalı olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı