i5 9300H ısınma sorunu

Defult yapıp testi yaptım, hepsini geçti hocam.

Bu fark normal mi bende bilmiyorum.

Bir sorum daha olacak, sağ altta pil işaretine tıklayıp pil modunu en iyi performansa alınca XTU'da sürekli Current Limit Trottling yes olup bir süre sonra no oluyor, sürekli bir yes bir no oluyor. Pil seçeneğini en iyi performans yerine daha iyi performansa düşürürsem veya daha iyi pil seçeneğine getirirsem Current Limit Trottling asla yes olmuyor normal çalışıyor. Bu durum normal mi??
Normal hocam moddan moda islemci davranisi degisir haliyle o anki davranisin gereksinimleri de degisir. Bir de ilk defa Current Throttle olan bir H serisi islemci goruyorum galiba silikon piyangosunu tutturamamissiniz. O zaman undervolt degilde max performans icin default haliyle ya da overvolt ile kullanmaniz gerekmiyor mu? Sonucta max performans icin islemci voltaj yetmiyor diyor. Tabi bu seferde yeniden sicaklik limitine takilip performans kaybedeceksiniz. Yani yapilabilecek cok bir sey yok gibi iki ucu boklu degnek.

1950 iyi bir puan hocam islemcinin max puani zaten 2160 civarinda. Ortalama 1800-1900 alan bir islemci.

Normal hocam moddan moda islemci davranisi degisir haliyle o anki davranisin gereksinimleri de degisir. Bir de ilk defa Current Throttle olan bir H serisi islemci goruyorum galiba silikon piyangosunu tutturamamissiniz. O zaman undervolt degilde max performans icin default haliyle ya da overvolt ile kullanmaniz gerekmiyor mu? Sonucta max performans icin islemci voltaj yetmiyor diyor. Tabi bu seferde yeniden sicaklik limitine takilip performans kaybedeceksiniz. Yani yapilabilecek cok bir sey yok gibi iki ucu boklu degnek.

1950 iyi bir puan hocam islemcinin max puani zaten 2160 civarinda. Ortalama 1800-1900 alan bir islemci.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Bakıcaz bakalım en ideal ayarı bulmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı