İ5-9300H sistem ısınma sorunu

Cenkkaraman

Hectopat
Sistem:
İ5-9300H
GTX 1650
8 GB RAM

The Witcher 3 yüksek ayarlarda 95-100 arası buluyor ve bayağı canımı sıkmaya başladı. Servise götürmeyi düşünüyorum. Termal macun yenilemesi ve fan temizliklerini yapmadım. Sizce böyle oynamaya devam edeyim mi yoksa düşük sistem oyunları ile mi devam edeyim?

Sistem:
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.

The Witcher 3 yüksek ayarlarda 95-100 arası buluyor ve bayağı canımı sıkmaya başladı. Servise götürmeyi düşünüyorum. Termal macun yenilemesi ve fan temizliklerini yapmadım. Sizce böyle oynamaya devam edeyim mi yoksa düşük sistem oyunları ile mi devam edeyim?

Laptop modeli öğrenebilir miyiz?

Sistem:
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.

Laptoplarda genelde sıcaklıklar yüksek olur bence soğutucu alabilirsiniz alta ya da vakumlu soğutucu ama sanırım fanları bozabiliyor vakumlu soğutucu. Servise de gönderebilirsiniz tabii.

Sistem:
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.

Hocam undervolt yapmayı deneyin.

Hocam daha önce yapmadım. Eğer sağlam bir rehber varsa yazabilir misiniz? Sıkıntı çıkmasını istemiyorum. Undervolt ve ThrottleStop aynı şey mi?

7-8 ay oldu.

Sürekli oyun oynayan biriyseniz 6 ayda bir değiştirmenizi öneririm. Notebook soğutucu için konu açın öneri yapalım. Soğutucuda almış olursunuz. Ve termal macun tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı