i5 9300H - RTX 2060 vs i5 9300H - GTX 1660 Ti laptop

Bütçe
14000

Fettahbey

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba iki model arasında kaldım.

Acer Nitro5 515-54 i5 9300H 8G RAM 512g SSD RTX 2060​

ile

Acer Nitro5 515-54 i5 9300H 32g RAM 1TB SSD GTX 1660 Ti​

İlk olarak bu iki modeli de temiz olarak ikinci el alacağım. Bilişim öğrencisiyim kod çalışıyorum yeri zamanı geldiğinde de oyun oynuyorum. Hangisini tercih etmem gerektiğini nedenleriyle veya başka model bir laptop tavsiye edebilir misiniz?

İki model arasından birini kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Öncelikle merhaba iki model arasında kaldım.

Acer Nitro5 515-54 i5 9300H 8G RAM 512g SSD RTX 2060​

ile

Acer Nitro5 515-54 i5 9300H 32g RAM 1TB SSD GTX 1660 Ti​

İlk olarak bu iki modeli de temiz olarak ikinci el alacağım. Bilişim öğrencisiyim kod çalışıyorum yeri zamanı geldiğinde de oyun oynuyorum. Hangisini tercih etmem gerektiğini nedenleriyle veya başka model bir laptop tavsiye edebilir misiniz?

İki model arasından birini kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

İşlemcileri zaten aynı hocam ekran kartı olarak 2060 daha iyi ancak tavsiyem 1660 Ti da zaten iyi ve hem hafıza hem RAM olarak çok daha iyi 1660'ı alın.

Bir de bu modelin sıcaklığından insanlar şikayetçi olduklarını söylüyorlar bu tarzda bir laptop için Max sıcaklık seviyesi kaç olabilir.

Bence RTX alınır GTX serisi benim için artık alınmaz gibi.

Diğer özellikler olarak RTX olan PC çok düşük seviye 8 GB RAM'le adam hiçbir şey yapamaz.

Bir de bu modelin sıcaklığından insanlar şikayetçi olduklarını söylüyorlar bu tarzda bir laptop için Max sıcaklık seviyesi kaç olabilir.

Soğutma performasnı iyi diye okumuşdum ama isterseniz bitanede laptop soğutucusu alabilirsiniz laptopbu her türlü ısınır ama sorun olmaz.

Diğer özellikler olarak RTX olan PC çok düşük seviye 8 GB RAM'le adam hiçbir şey yapamaz.

Soğutma performasnı iyi diye okumuşdum ama isterseniz bitanede laptop soğutucusu alabilirsiniz laptopbu her türlü ısınır ama sorun olmaz.
Ramini sonradan 16 yapmayı tercih ederim 1660 ti alıcağıma.

Yeni konular

Geri
Yukarı