i5-9300H ve GTX 1660 Ti sistemde düşük GPU kullanımı

Xmailon

Decapat
Evet, başlıkta gördüğünüz üzere düşük GPU problemi ile boğuşuyorum.

Bu sorun genelde bütün oyunlarda var.

Ürün hem servise gitmiştir hem de distribütöre gitmiştir. Servis problem yok deyip ürünü bana geri yollamaya çalıştı. Ben de madem yollacaksınız formatlayıp yeniden Windows 10 kurun demiştim, kurmuşlar.

Bilgisayarımın özellikleri i5-9300H, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM ve 480 GB M.2 NVMe SSD.

1660 Ti olmasına rağmen oyun içi 100-110 FPS almaktayım, high ayarlarda.
Bu problemi nasıl çözebilirm, nasıl çözebiliriz, çözülebilir mi?

1602365013134.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı sorun bendede var. Acımayın ekran kartınıza. Yükseltin grafik ayarlarını akıllanmıyor. Belki 10 fps az alırsınız ama drop girmez ve hepsini kullanır. İlk öncelikle DDU ile ekran kartı sürücülerinizi silin ve tekrar temiz kurulum yapın dediklerimi.

Hocam aynı sorun bendede var. Acımayın ekran kartınıza. Yükseltin grafik ayarlarını akıllanmıyor. Belki 10 fps az alırsınız ama drop girmez ve hepsini kullanır. İlk öncelikle DDU ile ekran kartı sürücülerinizi silin ve tekrar temiz kurulum yapın dediklerimi.
Selamlar yanıtınız için teşekkür ederim.
Grafikleri en yükseğe de çeksem en düşüğe de çeksem aynı fps değerini veriyor. Valorant ta 90-100 fps arasını alıyorum siz düşünün.

Selamlar yanıtınız için teşekkür ederim.
Grafikleri en yükseğe de çeksem en düşüğe de çeksem aynı fps değerini veriyor. Valorant ta 90-100 fps arasını alıyorum siz düşünün.
O zaman siz benim dediğim gibi DDU ile ekran kartı sürücülerinizi silip tekrar yükleyin.

O zaman siz benim dediğim gibi DDU ile ekran kartı sürücülerinizi silip tekrar yükleyin.
Denedim problem çözülmemişti.

Evet, başlıkta gördüğünüz üzere düşük GPU problemi ile boğuşuyorum.

Bu sorun genelde bütün oyunlarda var.

Ürün hem servise gitmiştir hem de distribütöre gitmiştir. Servis problem yok deyip ürünü bana geri yollamaya çalıştı. Ben de madem yollacaksınız formatlayıp yeniden Windows 10 kurun demiştim, kurmuşlar.

Bilgisayarımın özellikleri i5-9300H, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM ve 480 GB M.2 NVMe SSD.

1660 Ti olmasına rağmen oyun içi 100-110 FPS almaktayım, high ayarlarda.
Bu problemi nasıl çözebilirm, nasıl çözebiliriz, çözülebilir mi?

Eki Görüntüle 698020
İşlemcin daha fazla FPS için yetersiz kalıyor. 4/8 yapı iyi ama tekil çekirdek olarak laptop işlemcileri hiç iyi değil. Bir de üstüne cihaz ısınıyorsa 3.2GHz üstünü çok görmezler. O hızda da işlemci odaklı oyunlarda yüksek FPS alamazsın. Ekran kartına yüklenen RDR2 gibi bir oyunda ekran kartı tam kapasite çalışacaktır.

İşlemcin daha fazla FPS için yetersiz kalıyor. 4/8 yapı iyi ama tekil çekirdek olarak laptop işlemcileri hiç iyi değil. Bir de üstüne cihaz ısınıyorsa 3.2GHz üstünü çok görmezler. O hızda da işlemci odaklı oyunlarda yüksek FPS alamazsın. Ekran kartına yüklenen RDR2 gibi bir oyunda ekran kartı tam kapasite çalışacaktır.

İzlediğim videolarda işlemci darboğaz olmadan yüksek FPS değerleri alıyor.
Benimkinde tam tersi olmakta.
Assetto Corsa'da sadece ekran kartımı %100 kullandığını görüyorum, oyuncuların olduğu yerlerde ekran kartı kullanımı düşüyor.

Öneriniz nedir nasıl çözebilirim bu problemi daha doğrusu çözülür mü?
FPS oyunları oynuyorum ve FPS oyunlarında FPS değerim hz değerimi (120) bile yakalamamaktadır.

Casper g780 excalibur cihazım i5 10300 h 1650 ti single 16 ram var 144 hz panel lol ve valorantta aktif olarak 100 fps alıyorum bilgisayarda bi bozukluk herhangi bisey gözükmüyor ama aynı donanıma sahip arkadaslarım daha yüksek fps alıyorlar lütfen yardımcı olun eğer sıkıntılı bi pc ise iade talep edicem saygılar
Lol oyun başlangıcında %60 gpu kullanırken 200 fps alıyorum fakat ilerleyen dakikalarda 2 dakika sonra 120 fpslere düsüyor ve gpu kullanımı %40 Lara düşüyor valorantta ise 144 fps görebilmek icin ayarları düsürdüğümde gpu kullanımı da buna orantılı olarak düsüyor cıldırmak üzereyim 10 k ya yakın fiyatlı laptoptan 100 fps almak moral bozucu

Geri
Yukarı