i5 9400F aşırı ısınma problemi

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sıcaklığı 2 program ile ölçtüm ve BIOS üzerinden de baktım sıcaklık boşta bile en az 85-90 derece. Oyuna giriyorum Ultra ayarlarda 99'u geçmiyor. Bilgisayarı açarken işlemci sıcaklığı ile ilgili bir hata gösteriyor ve 1-2 saniye durup açılıyor. Neden olabilir daha dün İtopya üzerinden montajlı bir şekilde satın aldım. RTX 2070 ekran kartımda hiçbir sıkıntı yok normal değerlerde. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Stok soğutucuda da anormal değerler onlar hocam fan takılı olmaması durumunda kapanır bilgisayar genelde macunda problem vardır yada fan tam oturmamıştır.
Fan oturmuş bir sıkıntı yok ne yapmamı önerirsiniz?
Büyük ihtimalle soğutucu ile işlemci arasında temassızlık var veya soğutucu yok 99 derece ne öyle işlemciyi bozabilir.
Biraz birşeyler yaptım boşta 65 derece oyunda yine 90'larda..
-BIOS üzerinden sıcaklık kontrolü yapın.
-BIOS güncellemesi yapın.
-Fanın düzgün takılıp takılmadığını kontrol edin, kablosunu kontrol edin.
-Termal macunu kontrol edin.
Hepsini denedim aynı.. Akşam bios güncelleyeceğim ama pek düzeleceğinden emin değilim. Sizce bu ürün işimi görür mü? Ne kadar düşürür?

Son düzenleme:
Fan oturmuş bir sıkıntı yok ne yapmamı önerirsiniz?

Biraz birşeyler yaptım boşta 65 derece oyunda yine 90'larda..

Hepsini denedim aynı.. Akşam bios güncelleyeceğim ama pek düzeleceğinden emin değilim. Sizce bu ürün işimi görür mü? Ne kadar düşürür?
Görebilir fakat daha aktif soğutma isterseniz kule tipi soğutucu da alabilirsiniz. Kasanızda fan var mı? Eğer önde ve egzoz fan yoksa normal bu sıcaklıklar. O durumda egzoz fan ve en az 1 adet öne fan almalısınız. Kasanız marka modeli nedir? Bütçeniz nedir?

Görebilir fakat daha aktif soğutma isterseniz kule tipi soğutucu da alabilirsiniz. Kasanızda fan var mı? Eğer önde ve egzoz fan yoksa normal bu sıcaklıklar. O durumda egzoz fan ve en az 1 adet öne fan almalısınız. Kasanız marka modeli nedir? Bütçeniz nedir?
Bütçem 200 TL mümkünse 220'yi geçmesin kasam Sharkoon TG4

Merhaba hocam iyi akşamlar i5 9400f işlemci stok fanı ile 85 90 görmesi normal yani bende de o sorun var kule tipi soğutucu veya sıvı soğutma kullanmanızı öneririm yetersiz kalıyor stok fanı eğer bir çözüm bulursanız beni de bilgilendirirseniz memnun olurum stok fanı ile :)

Merhaba hocam iyi akşamlar i5 9400f işlemci stok fanı ile 85 90 görmesi normal yani bende de o sorun var kule tipi soğutucu veya sıvı soğutma kullanmanızı öneririm yetersiz kalıyor stok fanı eğer bir çözüm bulursanız beni de bilgilendirirseniz memnun olurum stok fanı ile :)
Allah Allah bende de İ5 9400f stok fan ile rainbow sixte 63 dereceyi geçmiyor. Aida 64 stres testindede max 63 derece gördüm. Kasamda hiç fan yok. Ben Neweggden almıştım.

Allah Allah bende de İ5 9400f stok fan ile rainbow sixte 63 dereceyi geçmiyor. Aida 64 stres testindede max 63 derece gördüm. Kasamda hiç fan yok. Ben Neweggden almıştım.
PlayerUnknown's Battlegrounds oyununda aşırı derece de ısınma sorunu ile karşı karşıyayım 75 80 derece aralarında geziyor

Bütçem 200 TL mümkünse 220'yi geçmesin kasam Sharkoon TG4
İşlemciniz overclock olmadığı için bence çok üst düzey bir soğutucuya gerek yok. Bu soğutucu işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı