Intel i5-9400F aşırı ısınma sorunu

Core Temp'den bakabilir misiniz?

Xeon E5450 kullanıyorum ilk taktığımda soğutucu'yu oturtamamışım 90-100 dereceleri görüyordu, soğutucuyu düzelttiğimden beri 45-70 arası sıcaklıklar.

Hocam o işlemciyi hangi ekran kartıyla kullanıyorsun ?
380792

R7 240 kullanıyorum fakat 70 derece stres testiyle ölçtüğüm değer.

@@antigone13
Öncelikle stres testi değil oyun testlerinizi paylaşmanız lazım. Firmalar bunu garanti kapsamında saymayabilir hatta ürünü garanti dışı bırakabilirler. Satın aldığınız yerle iletişime geçmeniz gerek.
2-3 saat PUBG veya Six-siege gibi güçlü, sistemi sömüren oyunlar oynayın bakın derecelere. Ürün de sorun ola bilir.
AC Odyssey oynarken yaklaşık 20 dakika içinde ısı 85'i geçmeye başlıyor. Fakat hiç bir zaman sabit 85'in üstünde değil sürekli 75-88 arası gidip geliyor. Ayrıca ürünü aldığım yere mail attım umarım süreç kolay gerçekleşir.

Fan düzgün oturmuşsa eğer bu CPU dan kaynaklanan bir sorun galiba. Hiç normal değerler değil.
Eki Görüntüle 380792
R7 240 kullanıyorum fakat 70 derece stres testiyle ölçtüğüm değer.
Ben GTX 750 Ti ile kullanıcam. Umarım Fortnite yi medium-high ayarlarda kasmadan oynarım.

Günler sonra güncelleme: Arkadaşlar daha iyi bir termal macun satın alıp sürme fırsatım oldu ve neden bilmiyorum stress testlerde stock fan ile artık en fazla 80-82 görüyorum. Sorun sanırım eski termal macundu. Sizlerden de özür diliyorum vaktinizi harcadım, iyi forumlar dilerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı