i5 9400F aşırı ısınma problemi

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sıcaklığı 2 program ile ölçtüm ve BIOS üzerinden de baktım sıcaklık boşta bile en az 85-90 derece. Oyuna giriyorum Ultra ayarlarda 99'u geçmiyor. Bilgisayarı açarken işlemci sıcaklığı ile ilgili bir hata gösteriyor ve 1-2 saniye durup açılıyor. Neden olabilir daha dün İtopya üzerinden montajlı bir şekilde satın aldım. RTX 2070 ekran kartımda hiçbir sıkıntı yok normal değerlerde. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Allah Allah bende de İ5 9400f stok fan ile rainbow sixte 63 dereceyi geçmiyor. Aida 64 stres testindede max 63 derece gördüm. Kasamda hiç fan yok. Ben Neweggden almıştım.
Termal macunu kontrol et, fanın dişlerinin tam geçtiğinden emin ol, çıkartıp taktıysan genelde oturmaz onlar.
alakası yok hocam bu işlemci ısınıyor aşırı derece de daha 20 gün bile olmadı işlemci sıfır

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    231,3 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
Alakası yok stok soğutucu da 35 40 arası olmasi gerek 95 derece imkansız fanı oturtamamış büyük ihtimal ayaklarında kırmış olabilir farketmeden.
hocam anlamak istemiyorsunuz herhalde elimde 9 tane i5 9400f var ben kafe işletiyorum pubg oyununda 80 78 85 arasına kadar çıkıyor stok fanı ile
hocam anlamak istemiyorsunuz herhalde elimde 9 tane i5 9400f var ben kafe işletiyorum pubg oyununda 80 78 85 arasına kadar çıkıyor stok fanı ile
oyun ultrada bile değil

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    231,3 KB · Görüntüleme: 99
Merhaba hocam iyi akşamlar i5 9400f işlemci stok fanı ile 85 90 görmesi normal yani bende de o sorun var kule tipi soğutucu veya sıvı soğutma kullanmanızı öneririm yetersiz kalıyor stok fanı eğer bir çözüm bulursanız beni de bilgilendirirseniz memnun olurum stok fanı ile :)
Nasıl normal ben AC: Unity, Apex, For Honor gibi oyunlarda ultra ayarlarda 65 üstünü görmedim.

For Honor sistem gereksinimleri neler? For Honor kaç GB yer kaplıyor? dediğiniz oyun bu ise normal :)
pubg denemeni söyleyeceğim :) ultra alın bakalım kaç derecelerde gezecek
PUBG ye sahip değilim. Ama o kadar da artacağını sanmıyorum hadi 70 derece olsun yine fazla değil. AC: Unity de basit grafikli bir oyun değil istersen SS atabilirim. Bu arada PUBG optimizasyon konusunda sıkıntılı bir oyun bu yüzden o kadar artıyor olabilir. Sen de başka bir oyunda denersen bence 70'i geçmez.

PUBG ye sahip değilim. Ama o kadar da artacağını sanmıyorum hadi 70 derece olsun yine fazla değil. AC: Unity de basit grafikli bir oyun değil istersen SS atabilirim. Bu arada PUBG optimizasyon konusunda sıkıntılı bir oyun bu yüzden o kadar artıyor olabilir. Sen de başka bir oyunda denersen bence 70'i geçmez.
Hocam sorunda orada işte daha öncesinde i7 6700k stok fanı ile oc yapılmadan 60 dereceyi geçmiyordu 72 80 arası geziyor oda normal derecelerde stok fanı ile :) ya sıvı soğutma yada kule tipi soğutucu alacağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı