I5 9400F için 7500 TL'ye kadar GPU önerisi

Bütçe
6000-7500
6700xt den tabiki çok daha az olur. Kayda değer bir darboğaz olacağını düşünmüyorum.

Lakin 6700xt önü upradge ye açık bir kart ileride işlemciyi filan yenilediğinizde size faydası olacaktır.
Peki hocam Xfx markasını hiç duymadım, yani şu zamana kadar hep MSI ve gigabyte kullandım. Marka olarak nasıldır, bilgin var mı?

Hocam 6700 xt alın bence alabileceğiniz en iyi kartı almak daha iyi olur. İleride işlemci + anakartı satıp ryzen 5 5600 ve b450 alabilirsiniz.

6700 de bakabilirsiniz.

Eyvallah hocam, şu an 3 kişi de aynı kartı önerdi. Bana da sıcak geldi, tek cekincem Xfx markasını hiç duymamış olmam. Fazla macera aramadım bugüne kadar. Bilmiyorum belki de bazen aramak gerekebilir.

Peki hocam Xfx markasını hiç duymadım, yani şu zamana kadar hep MSI ve gigabyte kullandım. Marka olarak nasıldır, bilgin var mı?
Hocam XFX de piyasadaki F/P kart firması ve bir Asus, Msi, Gigabyte olmasa da kaliteli ürünler üretiyor. Tercih edebilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız

Eyvallah hocam, şu an 3 kişi de aynı kartı önerdi. Bana da sıcak geldi, tek cekincem XFX markasını hiç duymamış olmam. Fazla macera aramadım bugüne kadar. Bilmiyorum belki de bazen aramak gerekebilir.

XFX AMD ile çalışan bir marka sadece AMD sattığı için bilinmemesi normal ama güzel kartlar yapıyorlar. Bütçenize göre 6700 veya 6700XT birini seçebilirsiniz. Normalde 6700 sizin isinizi rahat görür lakin arada 1K gibi az bir rakam varken sırf bundan dolayı 6700XT alınabilir. Bütçenize kalmış tamamen.

XFX AMD ile çalışan bir marka sadece AMD sattığı için bilinmemesi normal ama güzel kartlar yapıyorlar. Bütçenize göre 6700 veya 6700XT birini seçebilirsiniz. Normalde 6700 sizin isinizi rahat görür lakin arada 1K gibi az bir rakam varken sırf bundan dolayı 6700XT alınabilir. Bütçenize kalmış tamamen.
Hocam XFX de piyasadaki F/P kart firması ve bir Asus, Msi, Gigabyte olmasa da kaliteli ürünler üretiyor. Tercih edebilirsiniz herhangi bir sorun yaşamazsınız
Teşekkürler, sabırla benim sorularıma cevap verdiğiniz için. AMD ile çalışan bir marka derken kurumsal anlamda diyorsun sanırım. Benim işlemcim Intel o yüzden bu saçma soruyu soruyorum. Kafamda soru işareti kalmaması açısından.

@EjderLefLef Hocam ne de güzel söylemiş size kalan sadece siparişi vermek içiniz rahat olsun
Teşekkürler, sabırla benim sorularıma cevap verdiğiniz için. AMD ile çalışan bir marka derken kurumsal anlamda diyorsun sanırım. Benim işlemcim Intel o yüzden bu saçma soruyu soruyorum. Kafamda soru işareti kalmaması açısından.
eyvallah, ne demek vazifemiz birbirimize yardım etmek için buradayız

Yani NVIDIA modellerini üretmiyor sadece AMD ekran kartı modellerini üretiyorlar ki bence bu durum o markaya göre daha stabil ürünler üretmesine yarıyor.

Yani NVIDIA modellerini üretmiyor sadece AMD ekran kartı modellerini üretiyorlar ki bence bu durum o markaya göre daha stabil ürünler üretmesine yarıyor.
Anladım çok teşekkür ederim, 6700x de karar kıldım.
@EjderLefLef Hocam ne de güzel söylemiş size kalan sadece siparişi vermek içiniz rahat olsun

eyvallah, ne demek vazifemiz birbirimize yardım etmek için buradayız
Çok teşekkürler hocam.

Anladım çok teşekkür ederim, 6700x de karar kıldım.

Çok teşekkürler hocam.
Hocam şimdiden hayırlı olsun. Allah alışverişinizi hayırla tamamlamayı nasip etsin. İyi günlerde kullanmanız dileği ile

Geri
Yukarı