I5 9400F için 7500 TL'ye kadar GPU önerisi

Bütçe
6000-7500
Ne önerirsiniz hocam Adobe serileri için? İ5 9400f işlemci var. Tabi power supply de almam lazım mecburen.
RTX 3060 alın. Fakat hackintosh kuracaksanız bu ekran kartı ile kuramazsanız

Ne önerirsiniz hocam Adobe serileri için? İ5 9400f işlemci var. Tabi power supply de almam lazım mecburen.
Hocam RTX kartlara bakın derim. Ayrıca Blender vs. uğraşacaksanız OpenGL sürümü en düşük 4.4 olsa iyi olur. Ayrıca RAM'lerin yüksek kapasitesi olsun. Yoksa yetersiz kalıyor bazen.

RTX 3060 alın. Fakat hackintosh kuracaksanız bu ekran kartı ile kuramazsanız
Yok programlar orjinal hocam, bu mesleği yaptığım için orjinal kullanmak zorundayım.
Hocam RTX kartlara bakın derim. Ayrıca Blender vs. uğraşacaksanız OpenGL sürümü en düşük 4.4 olsa iyi olur. Ayrıca RAM'lerin yüksek kapasitesi olsun. Yoksa yetersiz kalıyor bazen.
Onerebileceginiz var mıdır hocam opengl sürümü da uygun olan? Ram Corsair ddr4 16*2 32 GB 2666 MHz. İ5 9400f işlemci. Tabi ekran kartı değiştirince mecburen PSU da değişecek. İkisi için de öneriniz varsa çok teşekkür ederim.

Onerebileceginiz var mıdır hocam opengl sürümü da uygun olan? Ram Corsair ddr4 16*2 32 GB 2666 MHz. İ5 9400f işlemci. Tabi ekran kartı değiştirince mecburen PSU da değişecek. İkisi için de öneriniz varsa çok teşekkür ederim.
Hocam şu anda bildiğim kadarıyla 4.6 en sonuncusu. 32GB 2666MHz RAM Yeterli olur diye düşünüyorum.

Son bir sorum Power Supply m 6700XT için uygun mudur hocam. Fotoğrafı ekte paylaşıyorum.

O PSU'ya anca attığım 3050 gider. Kendim Palit Dual kullanıyorum güzel kart. Ayrıca RX 6000 serisi kartlarda sürücüler geç gelmeye başladı bile. Forspoken day 0 patch 7000 serisine gelirken 6000 serisine gelmedi. Yapabileceğiniz en temiz ve en dertsiz yükseltme 3050 olur.

Yapabileceğiniz en temiz ve en dertsiz yükseltme 3050 olur.
Yapabileceğiniz en çöp yükseltme olur 1660Super derecesinde performans alırsınız. Rx 6600 bile render konusunda 3050'den iyi.
Yok programlar orjinal hocam, bu mesleği yaptığım için orjinal kullanmak zorundayım.

Hocam biraz bekleyebilirseniz Rtx 4 serisi için beklerseniz iyi olur hem biraz daha para biriktirirsiniz.

Yapabileceğiniz en çöp yükseltme olur 1660 Super derecesinde performans alırsınız. RX 6600 bile render konusunda 3050'den iyi.

Hocam biraz bekleyebilirseniz RTX 4 serisi için beklerseniz iyi olur hem biraz daha para biriktirirsiniz.

4000 serisi fiyat olarak çok daha yüksek olacak ayrıca 9. nesil i5 4000 Serisi hiçbir ekran kartına yetmez, teknoloji haberlerini okusanız bilirdiniz NVIDIA düşük fiyatlı ekran kartı marketini aşırı rekabetten bırakakacağını açıkladı. RTX 3050 gayet sağlam bir kart ve GTX 1660S'den daha uzun süre boyunca driver alacak üstüne DLSS ve RTX gerçeği var. Kısacası PSU değiştirilmeyecekse ve uzun vadeli bir şey isteniyorsa RTX 3050 en sağlam seçim fakat yeni PSU alırım ve sürücüleri kafama takmam diyorsanız RX 6000 serisi bir ekran kartı sizi üzmez.

Teşekkürler arkadaşlar. Zannımca kararımı 2060 dan yana kullanacağım. Adobe işlerinde render konusunda daha iyi sonuçlar veriyormua. Deneyeceğim, herkese teşekkür ederim.
Karar sizin sonuçta ama RX6600xt önerebilirim aynı fiyat bandında. 6600XT sizi render konusunda üzmeyecek bir kart, ayrıca 2060'dan daha iyi.

Arkadaşlar bilgi vermek adına yazıyorum, Adobe kullanacaklar için. 2060 aldım ve render konusunda muhteşem diyebilirim. Nvidia ile Adobe un yeni serileri için birlikte çalıştıklarını duymuştum ve doğru. AMD de mesela Cuda desteği olmuyor, ne yaptımsa olmadı aancak "Nvidia ile Cuda desteği oldu ve pc yi AMD ekran kartına göre 4-5 kat gömlek üstün yaptı. Oyun için bir şey diyemem bahsettiklerim, Adobe Premiere, After Effects, Media Encoder, Animator programları için.
Hepinize ilgiliniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı