i5-9400F sistem toplama

Eyupcakar

Femtopat
Merhabalar. Ben ilk defa sistem topluyorum. Linklerini ekleyeceğim parçalar uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Darboğaz vs., kasa ve RAM için de uygun bütçe için fikir verirseniz sevinirim. Lütfen yardımcı olur musunuz?

İşlemci: Intel Core i5-9400F 2.9GHz 9MB Önbellek 9.Nesil 1151p İşlemci incehesap.com
Anakart: MSI H310M PRO-VDH PLUS Intel H310 Soket 1151 DDR4 2666MHz mATX Anakart - incehesap.com
Ekran Kartı: SAPPHİRE NİTRO+ RX 5500 XT SE 11295-05-20G AMD RADEON RX 5500 XT 8GB GDDR6 128BİT DX12 GAMİNG (OYUNCU) EKRAN KARTI
PSU: Frisby FR-PS6080P 600W 120mm 80+ Bronze Power Supply - incehesap.com
SSD: Lexar NS10 Lite LNS10LT-240BCN 240GB 480/400 MB/sn 2.5" SATA3 SSD Disk - incehesap.com
RAM: ? (8 GB düşünüyorum.)
Kasa: ?

Anakart yerine Gigabyte B450M S2H düşünülebilir.

Ram olarak tavsiyemdir. Kullanıyorum, memnunum.

240GB SSD çok çok az. Kesinlikle takviye yapmanız lazım.

Kasa bende de olan CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA öneriyorum. Bunu alırsanız PSU'yu çıkarın yalnız.
-----------
Bütçe neydi bu arada?

Anakart yerine Gigabyte B450M S2H düşünülebilir.

RAM olarak tavsiyemdir. Kullanıyorum, memnunum.

240GB SSD çok çok az. Kesinlikle takviye yapmanız lazım.

Kasa bende de olan CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA öneriyorum. Bunu alırsanız PSU'yu çıkarın yalnız.
-----------
Bütçe neydi bu arada?
Ezberci zihniyet...

9400F'yi nasıl takacaksın peki B450M S2H'ye? Her gördüğünüze AMD atmaktan bıkmadınız mı? 9400F ile B450M S2H uyumsuz.

Berbat.

Frisby PSU'dan koşarak uzaklaşın.
9. nesil artık eskidi, alınmaz.
5500 XT'ye 2167 TL asla verilmez, o paraya 1660 Super satılıyor.
Lexar yerine daha iyi model SSD alınabilir.

Sistem bütçeniz nedir?
Hocam öncelikle ekran kartını gaming gecesinden 1800 tl ye aldım. Psu ve ssd i de aynı şekil . Bütçem 4600 tl.

PSU'yu derhal iade edin. Çok kalitesiz bir ürün, sertifikasına güvenmeyin.

Aldığınız bileşenler hariç bütçeniz nedir?
İşlemciyi değiştirmesini yazacaktım fakat sen önce davrandın, sildim. Anlamanız için illa açıklama yapmak gerekiyor galiba, çok garip bir yer burası.
Benim anlamam için açıklamaya gerek yok fakat ben nereden bileceğim senin uyum konusunu bilmediğini? Ya da tam tersi, konu sahibinin bilmediğini? Sen belirtmedin diye konu sahibi gidip sana güvenip o anakartı alsa ne olacak?

PSU'yu derhal iade edin. Çok kalitesiz bir ürün, sertifikasına güvenmeyin.

Aldığınız bileşenler hariç bütçeniz nedir?

Benim anlamam için açıklamaya gerek yok fakat ben nereden bileceğim senin uyum konusunu bilmediğini? Ya da tam tersi, konu sahibinin bilmediğini? Sen belirtmedin diye konu sahibi gidip sana güvenip o anakartı alsa ne olacak?
Bunlar hariç bütçem 700tl
İşlemciyi değiştirmesini yazacaktım fakat sen önce davrandın, sildim. Anlamanız için illa açıklama yapmak gerekiyor galiba, çok garip bir yer burası.
İşlemci kötü mü? Testlerini incelediğimde fena değildi.

700 TL derken? 700 TL'ye ne almayı düşünüyorsunuz?

Dostum, anlaşamıyoruz. Ekran kartı, SSD ve PSU'yu almışsın. PSU'yu iade et dedim, geriye elinde ne kadar para kaldı geriye kalan işlemci, anakart, kasa ve RAM için?

9400F işlemci kötü değil ancak ölü bir platform.

Hocam öncelikle ekran kartını gaming gecesinden 1800 tl ye aldım. Psu ve ssd i de aynı şekil . Bütçem 4600 tl.
1800 TL'ye de alınmaz ve o fiyata 1660S alınır ki 1650S bile hem daha iyi hem de NVIDIA driveri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1400-1500 TL 1650S ve NVIDIA.
İşlemci kötü mü? Testlerini incelediğimde fena değildi.

HT yok ki bu sebepten oyun performansında 2600'ün bile gerisine düşebiliyor AC gibi oyunlarda ve üstelik ölü soket.

Geri
Yukarı