i5 9400F sisteme Monterey EFI uygun mu?

Merhaba benim sistemimde.
Intel i5 9400F Coffee Lake.
AMD RX 580 8 GB.
ASUS H310-M-A r2.0
Bunlar var aşadaki EFI dosyası sitemle uyumlu mu acaba bu konuda biraz acemiyim de.
Efi Dosyası
İmajın içinde uygun EFI dosyası var. 11-desktop-Coffee Lake.plist dosyasının adını değiştir ve kuruluma başlayabilirsin.

İmajın içinde uygun EFI dosyası var. 11-desktop-coffee Lake.plist dosyasının adını değiştir ve kuruluma başlayabilirsin.

Ben onu bayağı değiştirdim ama orada iGPU ayarını kaldırdım acaba bir sorun yaratır mı?
İmajın içinde uygun EFI dosyası var. 11-desktop-coffee Lake.plist dosyasının adını değiştir ve kuruluma başlayabilirsin.

Merhaba ben kurulumu yaparken bu hatayı verdi acaba yardım edebilir misiniz?

20211010_210859.jpg
20211010_211031.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben onu bayağı değiştirdim ama orada iGPU ayarını kaldırdım acaba bir sorun yaratır mı?

Merhaba ben kurulumu yaparken bu hatayı verdi acaba yardım edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1186154Eki Görüntüle 1186155
Sorun "VirtualSMC" (yani SMCBatteryManager.kext dosyaları gibi) eklentileri ile ilgili gibi duruyor. Eğer güncelleyebilirseniz sahip olduğunuz VirtualSMC kentlerini günceller misiniz? Onun dışında hata az da olsa da ekran kartının yanlış bir şekilde tanıtılmasından da olmuş olabilir gibi duruyor.

Sorun "virtualsmc" (yani SMCBatteryManager.kext dosyaları gibi) eklentileri ile ilgili gibi duruyor. Eğer güncelleyebilirseniz sahip olduğunuz virtualsmc kentlerini günceller misiniz? Onun dışında hata az da olsa da ekran kartının yanlış bir şekilde tanıtılmasından da olmuş olabilir gibi duruyor.

Kurulumdan sonra Secure Boot ve TPM veya başka ayarları açabilir miyim acaba.

Kurulumdan sonra Secure Boot ve TPM veya başka ayarları açabilir miyim acaba.
OpenCore önyükleyicisinden dolayı "Secure Boot" ayarını açarsanız OpenCore'u açamama ihtimaliniz var bu yüzden "Secure Boot" özelliğini açmanızı önermem ama onun dışında ben en son "TPM" ayarını açtığımda herhangi bir sorun yaşamamıştım ve bundan dolayı siz de çok bir sorun yaşamazsınız gibi.

OpenCore önyükleyicisinden dolayı "Secure Boot" ayarını açarsanız OpenCore'u açamama ihtimaliniz var bu yüzden "Secure Boot" özelliğini açmanızı önermem ama onun dışında ben en son "TPM" ayarını açtığımda herhangi bir sorun yaşamamıştım ve bundan dolayı siz de çok bir sorun yaşamazsınız gibi.

Ben bunu kardeşimden ötürü istiyorum Valorant Secure Boot olmadan açılmıyor orada OS Type seçeceğini Other OS yapıp denersem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bunu kardeşimden ötürü istiyorum Valorant Secure Boot olmadan açılmıyor orada OS Type seçeceğini Other OS yapıp denersem olur mu?
Denemenizde elbette bir fayda var ama o seçenek büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. İsterseniz Secure Boot'a direk OpenCore menüsünü tanıtırsanız sorun yaşamama ihtimaliniz de var.

Bunu nasıl yapacağım acaba?
Bu genel olarak BIOS sürümünden BIOS modeline kadar değişecektir ve bundan dolayı kesin bir şey söylemeyeceğim ama büyük ihtimalle "Secure Boot" ayarlarında bir kısımda ".efi" dosyasını EFI dosyanızda olan ".efi" dosyası ile tanıtıp büyük ihtimalle sorunu çözebilirsiniz.

Bu genel olarak BIOS sürümünden BIOS modeline kadar değişecektir ve bundan dolayı kesin bir şey söylemeyeceğim ama büyük ihtimalle "Secure Boot" ayarlarında bir kısımda ".EFI" dosyasını EFI dosyanızda olan ".EFI" dosyası ile tanıtıp büyük ihtimalle sorunu çözebilirsiniz.

Yine olamdı yine aynı hatayı verdi VirtualSMC'yide güncelledim fark etmedi. Şu config dosyasında ne hata var ki Güncellenmiş Efi?
Bu genel olarak BIOS sürümünden BIOS modeline kadar değişecektir ve bundan dolayı kesin bir şey söylemeyeceğim ama büyük ihtimalle "Secure Boot" ayarlarında bir kısımda ".EFI" dosyasını EFI dosyanızda olan ".EFI" dosyası ile tanıtıp büyük ihtimalle sorunu çözebilirsiniz.

Ben bu sorunu nasıl çözerim ne yapıyorsam olmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı